Aspekt czasownika. Ćwiczenia obrazkowo-wyrazowe do terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej

Indeks: 5902020797241

50,00 zł
Brutto
Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
5x

"Aspekt czasownika" to wznowienie bestsellerowej serii Powtarzam - Rozumiem - Nazywam. Zestaw ma nową szatę graficzną i odświeżone ilustracje na kartach.

Pomoc przeznaczona jest do terapii mowy dzieci i dorosłych z różnorakimi zaburzeniami funkcjonowania językowego (afazja/dysfazja/alalia, autyzm, zespół Aspergera, niedosłuch i głuchota, upośledzenie umysłowe, dysleksja). Osobom tym szczególnie trudno jest różnicować i realizować podobne formy wyrazów o odmiennych odcieniach znaczeniowych. Prawidłowe użycie zmieniających się cząstek w wyrazie staje się dla nich niemożliwe, głównie ze względu na obniżoną wydolność przetwarzania słuchowego.

Materiał ćwiczeniowy zawiera 24 przykładowe tzw. pary aspektowe czasowników użyte w zdaniu. Każda z tych czynności ilustrowana jest czarno-białym obrazkiem, który wspiera rozumienie i różnicowanie poszczególnych struktur językowych. Oprócz ćwiczeń w rozróżnianiu form czasowników dokonanych i niedokonanych, terapeuta może także wprowadzić trening prawidłowego użycia czasu przeszłego.

Pary obrazków to dwuelementowe sekwencje, które mogą być skutecznym wsparciem podczas ćwiczeń pamięci sekwencyjnej oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.

5902020797241

Opis

Wydawnictwo
WIR
Autor
Anna Żywot
Data premiery
2019
ISBN
5902020797241
Format
A5
Stron
24 zafoliowane karty + 10 kart z etykietami
Okładka
teczka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: