Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych - część 1. Jak rozpoczynać i kończyć rozmowę? - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych - część 1. Jak rozpoczynać i kończyć rozmowę?

Każda interakcja językowa wymaga od mówiących wiedzy nie tylko o systemie językowym (kompetencji językowej), a jej efekt nie wiąże się jedynie z umiejętnością...

24,00 zł Brutto

22,86 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Każda interakcja językowa wymaga od mówiących wiedzy nie tylko o systemie językowym (kompetencji językowej), a jej efekt nie wiąże się jedynie z umiejętnością budowania wypowiedzi poprawnej językowo (sprawności systemowej).

W przypadku, kiedy sprawności komunikacyjne nie wykształcają się lub ulegają zakłóceniu, terapia logopedyczna ukierunkowana jest na doskonalenie umiejętności w stosowaniu społecznych, sytuacyjnych i pragmatycznych reguł w zachowaniach językowych. I temu właśnie ma służyć prezentowany tu zestaw ćwiczeń.

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych przeznaczone są do terapii młodzieży i dorosłych, u których występują trudności w komunikowaniu się. Chodzi przede wszystkim o osoby ze zdiagnozowaną: pragnozją, zespołem czołowym, oligofazją, niedosłuchem lub objawami zaburzeń ze spektrum autyzmu. Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych podzielone są na osobne części, z których każda zawiera zestawy ćwiczeń przeznaczonych do usprawniania poszczególnych aspektów kompetencji komunikacyjnej.

Książka należy do serii "Logopedia w praktyce" pod redakcją naukową prof. Jolanty Panasiuk.

Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor
Jolanta Panasiuk (pod red.)
Data premiery
2016
Stron
68
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)