Left Banner

Left Banner

  • -7%
Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci - 1

Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci

45,38 zł Zniżka 7%
48,80 zł
Brutto

Książka ta zawiera zestaw ćwiczeń nazwanych na nasze potrzeby kartami prac wraz z rozwiązaniami stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń płynących z naszej pracy zawodowej oraz dostępnej literatury. Nie opiera się ona na konkretnej metodzie. Ćwiczenia o różnym stopniu trudności oraz zróżnicowanej tematyce, bazujące na wiedzy ogólnej, nadają się do prowadzenia zajęć o charakterze zarówno indywidualnym, jak i grupowym. Prowadzący może na swój sposób oraz na własne potrzeby modyfikować i łączyć poszczególne zajęcia. Wielorakość zadań umożliwia pracę z podopiecznymi z różnymi stopniami zaawansowania choroby. Proponowane przez nas zajęcia to: anagramy, krzyżówki, wykreślanki, zadania opierające się na skojarzeniach, podstawowej wiedzy matematycznej, geograficznej i polonistycznej.

Najlepsze rezultaty osiąga się w początkowym etapie choroby, nie można jednak zapominać o tym, że terapia pozytywnie oddziałuje na chorego także w późniejszym okresie. Pacjent może uczestniczyć w różnych metodach terapii: psychoterapii, gelatoterapii, rehabilitacji, muzykoterapii, choreoterapii, dramatoterapii, treningu orientacji, terapii zajęciowej, relaksacji i innych. Wymierne efekty pracy uzyskujemy dzięki holistycznemu podejściu do osób dotkniętych otępieniami.

Istotne cechy:

  • przejrzystość i czytelność kart
  • karty pracy z odpowiedziami
  • różnorodna tematyka
  • możliwość modyfikacji ćwiczeń
  • zróżnicowany stopień trudności
  • skierowany do różnych grup zawodowych (psycholog, pedagog, pielęgniarka, opiekun medyczny, neurologopeda, terapeuta) oraz do chorych i opiekunów rodzinnych
  • ćwiczenia stworzone na bazie praktyki zawodowej

Z poważaniem,
Katarzyna Sabela
Mirosława Cuper

9788380950825

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Katarzyna Sabela, Mirosława Cuper
Data premiery
2016
ISBN
9788380950825
Format
A4
Stron
252
Okładka
miękka

11 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci

Napisz swoją opinię