• Nowość
Porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające sprawność motoryczną (książeczka + CD) - 1
  • Porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające sprawność motoryczną (książeczka + CD) - 1
  • Porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające sprawność motoryczną (książeczka + CD) - 2

Porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające sprawność motoryczną (książeczka + CD)

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola open_in_new
Autor
Agnieszka Kornacka open_in_new
Data wydania
2019
ISBN
9788365915399
Format
135x185
Stron
24
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31662
30,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające sprawność motoryczną przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym (oraz starszych, których rozwój motoryczny jest opóźniony lub zaburzony).

Książeczka z płytą CD, na której znajdziesz aż 16 piosenek!

Codzienna porcja ruchu na wesoło i przy muzyce!

Porusz ciało
Publikacja zawiera opisy 16 zabaw mających charakter ćwiczeń gimnastycznych opartych na piosenkach, które zostały zamieszone na dołączonej płycie CD. Piosenki te zostały napisane i skomponowane specjalnie z myślą o aktywności ruchowej preferowanej przez dzieci.

Kilkulatki mają bardzo dużą potrzebę ruchu. Ruch z kolei jest niezbędny dla ich rozwoju. Dlatego obok stwarzania warunków do swobodnej aktywności ruchowej warto proponować dzieciom w tym obszarze zorganizowane zabawy.

Propozycje przedstawione w publikacji rozwijają ogólną sprawność motoryczną (w tym głównie dużą motorykę), świadomość ciała, orientację w jego schemacie, zdolność do koncentracji uwagi, szybkość reakcji, poczucie równowagi, zdolność do samokontroli, koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową, giętkość i wytrzymałość. Są atrakcyjne dla dzieci.

Zaproponowane ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla przedszkolaków, ale warto również proponować je dzieciom starszym, których rozwój motoryczny jest opóźniony bądź zaburzony.

Aktywności zaproponowane do piosenek znajdujących się na płycie dołączonej do publikacji z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przedszkolu czy szkole, jak i w domu.

Zobacz także