facebook
O nas || Kontakt || Regulamin || Koszty dostawy || Polityka prywatności || TWÓJ KOSZYK
Edukacyjna.pl - wyszukiwanie

Przedszkole
Klasy I-III
Klasy IV-VIII
Szkoła podstawowa I-VIII
Gimnazjum
Szkoła ponadgimnazjalna
Lektury szkolne
WYPRZEDAŻ
Dla dzieci i młodzieży
Dla rodziców
Encyklopedie, słowniki, leksykony
Gry i zabawy
Inscenizacje i uroczystości
Logopedia
Multimedia
Nauka czytania, pisania, liczenia, j. obcych
Niepełnosprawność
Oświata
Plansze i Tablice demonstracyjne
Psychologia / Pedagogika
System Edukacji LOGICO
System Edukacji PALETA
System Edukacji PUS
Zabawki
Zajęcia kreatywne

Edukacyjna.pl - Partnerzy biznesowiJeżeli chcesz być informowany o nowościach i promocjach, kliknij tutaj


Płatnoœci elektroniczne


 
Strona główna  >>  Gry i zabawy  >>  Gry i zabawy edukacyjne - pomoce

Susan Kaiser Greenland
Zabawa w uważność. 60 oryginalnych gier i zabaw
    
 
Zabawa w uważność. 60 oryNumer katalogowy: 29859
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7579-605-6
Format: 150x230, Stron: 206
Okładka: miękka

Cena: 42.65 zł (44.90 zł)
Oszczędzasz: 2.25 zł (5.00 %)W magazynie: dostawa ok. 7 dni

Opis:
Kiedy dzieci i nastolatki skupiają się na doświadczaniu chwili obecnej (np. na doznaniach związanych z oddychaniem lub dźwiękach w pomieszczeniu), ich umysł zwykle się wycisza i otwiera w sobie przestrzeń pozwalającą jaśniej widzieć to, co się wydarza. Gdy zyskują świadomość procesów zachodzących w umyśle i organizmie, uczą się korzystania z wrażeń zmysłowych (np. "czuję się niespokojny" albo "denerwuję się") jako sygnałów do refleksji przed wypowiedzią lub działaniem.
W ten sposób dzieci stają się mniej reaktywne i bardziej świadome tego, co dzieje się w ich wnętrzu oraz wokół nich. Zamiast koncentrować się na skutkach, skupiają się na tym, by w danej sytuacji reagować roztropnie i współodczuwająco.
(fragment Wstępu)

Susan Kaiser Greenland przedstawia skuteczne metody kształtowania umiejętności skupienia u dzieci, kontrolowania emocji i reagowania na każdą sytuację ze spokojem, życzliwością i współodczuwaniem z użyciem technik mindfulness i medytacji.
Autorka przedstawia w książce sześćdziesiąt prostych i przystępnych zabaw, pomocnych we wprowadzaniu uważności w codzienne życie. Rozwijane i testowane w ciągu wielu lat pracy z dziećmi oraz ich opiekunami, są one przeznaczone dla młodych osób, ale mogą bawić i uczyć również dorosłych! Susan Kaiser zachęca rodziców do samodzielnych ćwiczeń w celu kształtowania uwagi, wewnętrznego spokoju i wrażliwości na innych. Uważność nas, jako opiekunów, ma ogromny wpływ na wszystkie osoby w naszym życiu, zwłaszcza na dzieci, a w szczególności na kształtujące się w nich poczucie własnej wartości.

Zabawa rozwijająca uważność to wyśmienita metoda kształtowania umiejętności skupienia u dzieci, które jednocześnie uczą się kontrolować emocje i reagować na każdą sytuację ze spokojem, życzliwością i współodczuwaniem. Oto sześćdziesiąt prostych i przystępnych zabaw, pomocnych we wprowadzaniu uważności w codzienne życie. Te wspaniałe zabawy, rozwijane i testowane w ciągu wielu lat pracy z dziećmi oraz ich opiekunami, są przeznaczone dla młodych osób, ale mogą bawić i uczyć również dorosłych! Susan Kaiser Greenland zachęca rodziców do samodzielnych ćwiczeń w celu kształtowania uwagi, wewnętrznego spokoju i współodczuwania. Uważność nas, jako opiekunów, ma ogromny wpływ na wszystkie osoby w naszym życiu, zwłaszcza na dzieci.

Susan Kaiser Greenland opracowała program uważnej świadomości Inner Kids; uczy praktyki świeckiej uważności, pracując z dziećmi, rodzicami i specjalistami z całego świata. Jej strona internetowa to www.susankaisergreenland.com.

Nawet najbardziej zaopiekowane dzieci często zostają same ze swoimi przeżyciami, bo my dorośli nie umiemy z nimi rozmawiać. Zabawa w uważność uświadamia, że rozwój emocjonalny i społeczny dzieci można i warto wspierać, a co najważniejsze pokazuje, jak to robić. Nawet jeśli przeprowadzenie poszczególnych ćwiczeń okaże się zbyt trudne, to już sama ich znajomość może zainspirować do pomagania dzieciom w radzeniu sobie z emocjami i konfliktami - zamiast wszechobecnego karania i nagradzania.
Hanna Samson, psycholożka i pisarka

Dzieci są dziś narażone na nadmierną ilość bodźców. Ambicje rodziców i rywalizacja już na poziomie nauczania szkolnego doprowadziły do wczesnych objawów stresu, których nasze pociechy nie mają gdzie odreagować, bo zabawy podwórkowe są "de mode". Nowe technologie sprawiły, że trudno je oderwać od smartfonów nawet podczas jedzenia czy odrabiania lekcji. Efektem jest dramatyczne pogorszenie umiejętności skupienia i uważnego słuchania, kłopoty w relacjach, alienacja czy chorobliwa wręcz potrzeba akceptacji mierzona ilością "lajków" na Facebooku.
Książka Greenland, wpisująca się w nurt popularnego dziś mindfulness, jest skierowana do rodziców i nauczycieli, którzy poprzez zabawę i zaproponowane ćwiczenia, mogą pomóc dzieciom w utrzymaniu skupienia i uwagi oraz zapanowaniu nad automatycznymi reakcjami wywołanymi przez stres. Wieloletnie badania autorki i jej doświadczenie zdobyte w czasie pracy z dziećmi są widoczne na każdej stronie i w każdej zabawie, a przede wszystkim w tekstach wprowadzających, które są podstawą edukacji dorosłych - często niestety też zestresowanych. Oby więcej takich książek, wspierających dzieci i młodzież w budowaniu odporności na pojawiające się stresy w późniejszym okresie dorosłości.
Joanna Delbar, redaktor naczelna zarzadzaniestresem.plDodaj swoją recenzję


ul. Leona Petrażyckiego 106, 30-399 Kraków