Jezus prowadzi i zbawia. Religia - podręcznik, gimnazjum, klasa 3 - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Wyprzedaż!-90%

Jezus prowadzi i zbawia. Religia - podręcznik, gimnazjum, klasa 3

Towar nie podlega reklamacji ani zwrotowi. Pakiet edukacyjny dla klasy 3 gimnazjum wypełnia wszystkie wytyczne Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w...

1,80 zł Brutto

1,71 zł Netto

18,00 zł -90%

check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Towar nie podlega reklamacji ani zwrotowi.

  • Pakiet edukacyjny dla klasy 3 gimnazjum wypełnia wszystkie wytyczne Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski z 2010 r., nr programu AZ-3-01/10.
  • Treści zawarte w podręczniku objaśniają istotę chrześcijańskiego rozumienia i wyrażania w życiu odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie. W pakiecie położono nacisk na to, by swoje wysiłki katechizowany łączył z pomocą niesioną mu przez Boga w sakramencie bierzmowania. Z tego powodu sakrament ten zostaje wyeksponowany jako działanie Jezusa Chrystusa mocą Ducha Świętego umacniające człowieka do "bycia odpowiedzialnym". W tym świetle zostaje objaśniana potrzeba ludzkiego wysiłku do rozwijania w sobie Bożego życia, które Jezus Chrystus ofiarowuje człowiekowi za pośrednictwem Kościoła i jego sakramentów. Ponieważ sam rozwój życia opartego na zasadach wiary może przyjmować bardzo różne postaci, zostają młodzieży podane charakterystyczne jego rysy, które nakreślił przed ludźmi w Modlitwie Pańskiej sam Jezus Chrystus.
  • Treści pakietu przyporządkowane zostały dziewięciu grupom tematycznym. Każdą z nich rozpoczyna jednostka lekcyjna, której celem jest przybliżenie młodzieży Bożego patrzenia na sprawy ludzkiego życia. Zetknięcie się ze słowem Bożym ma nieść jej pomoc w nabywaniu umiejętności religijnego interpretowania spraw ludzkiego życia, które komentują postaci ze świata nauki czy kultury.
  • Pakiet tworzą: podręcznik (w wersji tradycyjnej - papierowej albo elektronicznej), zeszyt dla ucznia oraz podręcznik metodyczny dla katechety. W podręczniku metodycznym katecheta znajdzie scenariusze katechez oraz pomocne multimedialne do wszystkich jednostek lekcyjnych.
  • Wiarygodności odpowiedzi udzielanych człowiekowi przez Pana Boga katechizowany może doszukiwać się w postaciach, które w swoim życiu odpowiedzialnie potraktowały Boga i Jego słowa.
WAM
9788375057768
9788375057768
9788375057768
Wydawnictwo
WAM
Autor
Zbigniew Marek SJ, Anna Walulik CSFN (pod red.)
Data premiery
2014
ISBN
9788375057768
Format
165x235
Stron
224
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)