• -5%

Koncepcja edukacji fizycznej. Zdrowie-Sport-Rekreacja. Wychowanie fizyczne w edukacji wczesnoszkolnej. Poradnik metodyczny

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls open_in_new
Autor
Urszula Kierczak open_in_new
Data wydania
2012
ISBN
9788378500025
Format
160x230
Stron
198
Okładka
miękka
Nr katalogowy
18916
34,90 zł
33,16 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Koncepcja edukacji fizycznej. Zdrowie, Sport, Rekreacja to programy nauczania wychowania fizycznego dla czterech etapów edukacyjnych. Jest to jedyny obecnie na rynku edukacyjnym spójny program kształcenia w zakresie wychowania fizycznego dla wszystkich etapów edukacji przygotowany w oparciu o nową podstawę programową wprowadzoną do realizacji 01 września 2009 r.

Książka Zdrowie. Sport. Rekreacja. Wychowanie fizyczne w edukacji wczesnoszkolnej jest pierwszą częścią tej koncepcji. Zawiera ona program wychowania fizycznego dla klas I – III w oparciu o nową podstawę programową oraz przykłady podstawowych dokumentów pracy nauczyciela czyli:

  • rozkłady materiału - szczegółowy plan pracy dla kolejnych klas;
  • standardy wymagań i zasady oceniania;
  • przykładowe konspekty zajęć;
  • materiały do diagnozy i ewaluacji.

Prezentowany w poradniku materiał może być wzorem i inspiracją dla nauczycieli w tworzeniu własnych dokumentów dostosowanych do realiów życia konkretnej placówki oświatowej. Podane przykłady planowania pracy, ćwiczeń, zabaw, gier i osnów lekcyjnych powinny nie tylko pomóc w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego, ale zachęcić także do poszukiwania własnych, ciekawych rozwiązań.

Książka winna być pomocą w planowaniu i organizacji zajęć wychowania fizycznego zarówno dla nauczycieli nauczania początkowego jak i specjalistów z zakresu wychowania fizycznego realizujących zajęcia edukacji fizycznej wydzielonych z edukacji wczesnoszkolnej.