Left Banner

Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach 1

Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach

Kontynuacja bestsellerowego poradnika dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

33,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach. Przewodnik dla nauczycieli i rodziców

Kontynuacja publikacji „Zanim wkroczy specjalista”, czyli druga część przewodnika dla nauczycieli i rodziców o tym, jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach.

Agnieszka Wentrych tym razem zaprasza do rozmowy specjalistów różnych dziedzin, związanych z rozwojem i wychowaniem małych dzieci. Są wśród nich: terapeuta integracji sensorycznej, neurologopeda, psycholog psychoterapeuta, dietetyk, pedagog i nauczyciel akademicki, dyrektor przedszkola, terapeuta ośrodka interwencji kryzysowej, a także doświadczeni rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Autorka rozmawia z nimi m.in. o:

  • zaburzeniach integracji sensorycznej,
  • opóźnieniach w rozwoju mowy,
  • labilności emocjonalnej,
  • problemach z nadwagą u dzieci,
  • pracy z dziećmi szczególnie zdolnymi.

Wraz z rozmówcami podejmuje zagadnienia związane z integracją społeczną i edukacją przedszkolną dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz dzieci z niepełnosprawnością, a także zamieszcza refleksje na temat dziecięcych postaw „konsumpcjonistycznych”, samodzielności przedszkolaków, pojawienia się rodzeństwa w rodzinie czy współpracy nauczycieli z rodzicami.

Publikację tę można traktować jako poradnik zarówno teoretyczny, jak i metodyczny, gdyż nie brakuje w nim konkretnych wskazówek, pomysłów oraz rozwiązań proponowanych przez specjalistów.

Zanim wkroczy specjalista...

"Kiedy stajesz przed problemem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić, gdy zawiodły cię wszelkie znane metody, a nawet wiedza i intuicja wychowawcza – może warto zrobić kolejny krok i zwrócić się z pytaniem do specjalisty? Profesjonalna pomoc jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki – wystarczy o nią poprosić. Nie bójmy się i nie wstydźmy się korzystać z pomocy, wsparcia, poradnictwa specjalistycznego, bo od niego może zależeć dobro dziecka. Odrzućmy przekonanie, że powinniśmy być idealnymi i nieomylnymi nauczycielami czy rodzicami, że powinniśmy samodzielnie radzić sobie z wszelkimi wyzwaniami wychowawczymi. Każdy z nas ma swoją rolę do odegrania, każdy ma swoją dziedzinę, w której świetnie się sprawdza. Dzielmy się więc swoimi kompetencjami z innymi ludźmi i równocześnie korzystajmy z ich wiedzy i umiejętności.

Zatem zapraszam do zgłębienia kilkunastu zagadnień dotyczących rozwoju i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym, które tym razem przedstawiam z perspektywy doświadczonych specjalistów. Przysłuchajmy się uważnie, co specjaliści mają nam do powiedzenia i stawajmy się dzięki temu coraz bardziej kompetentnymi i wspierającymi nauczycielami, wychowawcami i rodzicami."
Agnieszka Wentrych

9788365915665

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Wentrych
Data premiery
2020
ISBN
9788365915665
Format
175x245
Stron
232
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32405

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach

Kontynuacja bestsellerowego poradnika dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz swoją opinię