Obowiązkowa matura z matematyki
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Obowiązkowa matura z matematyki

Prościej już się nie da! Zadania i szczegółowe rozwiązania.
Publikacja przeznaczona jest dla tych maturzystów, którzy w krótkim czasie przed egzaminem maturalnym chcieliby odświeżyć całą swoją wiedzę matematyczną i utrwalić praktyczne umiejętności rozwiązywania typowych zadań maturalnych.

32,00 zł Brutto

30,48 zł Netto

new_releases W dostawie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Obowiązkowa matura z matematyki. Prościej już się nie da! Zadania i szczegółowe rozwiązania

Publikacja przeznaczona jest dla tych maturzystów, którzy w krótkim czasie przed egzaminem maturalnym chcieliby odświeżyć całą swoją wiedzę matematyczną i utrwalić praktyczne umiejętności rozwiązywania typowych zadań maturalnych. Ma też on ułatwić zrozumienie podstawowych praw matematycznych i pokazać, jak je wykorzystać do rozwiązywania zadań.

Obowiązkowa matura z matematyki

to efekt wieloletniej pracy autora z uczniami klas maturalnych. Henryk Pawłowski w sposób niezwykle szczegółowy i staranny - krok po kroku - przedstawia rozwiązania najbardziej typowych zadań maturalnych, z jakimi może się spotkać uczeń podczas obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Zadania dotyczą prawie wszystkich działów matematyki ujętych w standardach wymagań egzaminacyjnych. W każdym dziale występują zadania zamknięte i zadania otwarte wymagające krótkiej bądź rozszerzonej odpowiedzi - w takiej postaci, w jakiej mogą znaleźć się w arkuszu maturalnym.

Henryk Pawłowski (1960-2016)

- absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wychowanek profesora Leona Jeśmanowicza, znakomitego pedagoga i wielkiego entuzjasty matematyki, od którego przejął pasję nauczania matematyki. Był nauczycielem matematyki w renomowanym IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu. Wykształcił kilkudziesięciu laureatów ogólnopolskiej olimpiady matematycznej. Jego uczniowie zdobywali również medale na międzynarodowych olimpiadach matematycznych. Prowadził międzyszkolne koła matematyczne. Przez wiele lat był członkiem komitetów olimpiad matematycznych, zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym. Dwukrotnie został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, nadano mu także tytuł profesora oświaty. Znany jest również jako autor podręczników i zbiorów zadań dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Tutor
9788396465603
9788396465603
9788396465603
Wydawnictwo
Tutor
Autor
Henryk Pawłowski
Data premiery
2022
ISBN
9788396465603
Format
215x290
Stron
128
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33785
Zobacz także
chat Komentarze (0)