Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. I klasa liceum - 1 Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. I klasa liceum - 1

Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. I klasa liceum

Indeks: 9788380859289

45,00 zł
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
4x

Książka zawiera zbiór 30 scenariuszy z kartami pracy czy prezentacjami i skierowana jest do nauczycieli języka polskiego.
Dodatkowo, przy każdej epoce, znajduje się sprawdzian (można go zastosować również jako ćwiczenie lub pracę domową) i podsumowanie do matury – z zaznaczonymi nawiązaniami z innych okresów literackich. W sprawdzianach dominują pytania otwarte i raczej problemowe – zawsze po to, by zmotywować ucznia do samodzielnego myślenia. Z drugiej strony wprowadzono także typowe egzaminacyjne tabele i formuły pytań, by uczeń mógł przećwiczyć taki sposób sprawdzania wiedzy. Treść ich podporządkowana jest naczelnej zasadzie – doskonaleniu umiejętności wnioskowania.

Większość kart pracy zawiera pytania do tekstów poetyckich i nawiązujących – z innej epoki – ewentualnie dzieła sztuki korespondującego z nimi. Właśnie tekst poetycki dominuje w książce, bo ten sprawia uczniom największe problemy i po nim nauczyciel może być przewodnikiem. To właśnie w tekście poetyckim – niuansowym, wielowymiarowym, subtelnym i metaforycznym – zawarta jest mądrość pokoleń; ich przemyślenia – odwieczne prawdy, wartości dla nas ważne.

9788380859289

Opis

Wydawnictwo
Difin
Autor
Agnieszka Nagalska
Data premiery
2019
ISBN
9788380859289
Format
B5
Stron
266
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)