Matematyka. Matura 2019. Ćwiczenia dla zakresu podstawowego - 1 Matematyka. Matura 2019. Ćwiczenia dla zakresu podstawowego - 1

Matematyka. Matura 2019. Ćwiczenia dla zakresu podstawowego

Nowik

Indeks: 9788365587213

28,80 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Powtórka przed maturą 2019! Wydanie zgodne z aktualną podstawą programową.

Książka Powtórka przed maturą - zeszyt ćwiczeń skutecznie będzie Cię wspierać w przygotowaniach do matury, a to będzie gwarancją poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie w czasie egzaminu! Razem z Autorką przyjęliśmy formę zeszytu ćwiczeń aby ułatwić pracę i pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Przyjęta forma zeszytu ćwiczeń nawiązuje do znanej już wcześniej i życzliwie przyjętej Powtórki przed maturą. Ćwiczenia z matematyki. Książka uwzględnia wymagania nowej podstawy programowej i dzięki swojej konstrukcji dobrze przygotowuje do nowej formy egzaminu. Na końcu zamieszczone są trzy autorskie arkusze maturalne, które skutecznie pomogą w weryfikacji wiedzy.

Rozwiązania zadań, odpowiedzi na postawione pytania i wskazówki są umieszczone na końcu zbioru.

Matura 2019. Matematyka jest także bardzo pomocnym narzędziem w pracy nauczyciela. Pomaga przy powtórkach materiału, wspiera w ćwiczeniu umiejętności koniecznych, aby bez lęku przystąpić do egzaminu z matematyki.

Zbiór przeznaczony jest dla uczniów, którzy zdają egzamin na poziomie podstawowym i chcą go zdać jak najlepiej. Na początku każdego działu opublikowane są wymagania szczegółowe obowiązujące na IV etapie edukacyjnym podstawy programowej. W wymaganiach ogólnych jest 5 standardów. Zadania w zbiorze dostosowane są do wszystkich wymagań edukacyjnych. W zadaniach z 4. standardu (użycia i tworzenia strategii) oraz 5. (rozumowania i argumentacji) podano cenne informacje w postaci "masz wiadomość". W wymaganiach obowiązujących w formule matury 2015 roku wiele umiejętności z poziomu podstawowego przesunięto na poziom rozszerzony. Na przykład - rozszerzono na poziomie podstawowym umiejętność: uczeń określa, jaką figurą jest dany przekrój prostopadłościanu płaszczyzną. Zbiór zawiera wszystkie zadania, których rozwiązywanie pomoże sprostać nowym wymogom egzaminacyjnym.

Chcielibyśmy przedstawić Ci, Drogi Czytelniku, Autorkę książki. Maria Romanowska to honorowy profesor oświaty, dyplomowany nauczyciel matematyki Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu, konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Jest ona współautorką wielu cieszących się popularnością zbiorów zadań z matematyki dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jest również wychowawcą wielu laureatów i finalistów Olimpiad Matematycznych szczebla centralnego. Jej uczniowie zdobywają wysokie lokaty w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach matematycznych, osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jej ostatnia książka Udowodnij, że… Przykładowe zadania maturalne z matematyki. Zakres podstawowy i rozszerzony stanowi doskonałe uzupełnienie tej publikacji.

Wierzymy razem z Autorką, że ta publikacja przyczyni się do sukcesu, jakim jest pomyślne - i bezstresowe! - zdanie egzaminu maturalnego z matematyki. Zatem długopisy do ręki i ruszajcie do przygotowań. Powodzenia!

Nowik
9788365587213

Opis

Wydawnictwo
Nowik
Autor
Maria Romanowska
Data premiery
2018
ISBN
9788365587213
Format
A4
Stron
204
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: