Matematyka. Matura 2018. Zakres rozszerzony. Zbiór zadań z odpowiedziami, rozwiązaniami i dowodami - 1 Matematyka. Matura 2018. Zakres rozszerzony. Zbiór zadań z odpowiedziami, rozwiązaniami i dowodami - 1

Matematyka. Matura 2018. Zakres rozszerzony. Zbiór zadań z odpowiedziami, rozwiązaniami i dowodami

Nowik

Indeks: 9788365587091

26,50 zł
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

W każdym dziale znajduje się 10 zadań zamkniętych, 10 zadań kodowanej odpowiedzi i zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Przy każdym zadaniu podana jest liczba punktów. Zadania zamknięte oceniane są w skali (0-1).

W zadaniach kodowanej odpowiedzi, które są nowością, należy wpisać trzy cyfry rozwinięcia dziesiętnego otrzymanego wyniku. Wypełnienie tego kodu powinno się traktować jako element rozwiązania danego zadania. Należy zwrócić baczną uwagę na to, że kodujemy tylko cyfry otrzymanego wyniku, a nie wyniku przybliżonego, np. gdy x = 28,172, w tabelę wpisujemy 281, a nie 282. Warto także zwracać uwagę na polecenie zakodowania wyniku. W zadaniach kodowanej odpowiedzi otrzymać można dwa punkty za poprawnie wypełnioną tabelę lub zero punktów, gdy choć jedna cyfra będzie inna. Te zadania wymagają od ucznia wyjątkowej precyzji, nie może w nich wystąpić błąd niedopatrzenia, braku koncentracji.

Szczególną uwagę zwrócono na zadania z rachunku różniczkowego. Bardzo wysoko punktowane są zadania optymalizacyjne: na 6 lub 7 punktów. Uczeń otrzymuje 3 punkty za zdefiniowanie funkcji jednej zmiennej i określenie jej dziedziny, 3 punkty za wyznaczenie pochodnej funkcji i dokonanie jej analizy oraz 1 punkt za obliczenie największej lub najmniejszej wartości. W zbiorze bardzo dużo uwagi poświęcono zadaniom optymalizacyjnym, wiele z nich rozwiązano według obowiązującego schematu oceniania.

Do wszystkich zadań zamieszczono odpowiedzi, a do większości rozwiązania. Mamy nadzieję, że niepodważalną zaletą zbioru będzie także to, że przeprowadzono dowody zadań lub podano szkice ich rozwiązań. Zasygnalizowano również znaczenie wysoko punktowanych zadań otwartych z kombinatoryki.

Na końcu zbioru znajdują się trzy przykładowe arkusze maturalne, które pomogą sprawdzić wiedzę i wczuć się w atmosferę egzaminu maturalnego.

Nowik
9788365587091

Opis

Wydawnictwo
Nowik
Autor
Maria Romanowska
Data premiery
2017
ISBN
9788365587091
Format
168x230
Stron
168
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)