Emocje dziecka 1 PUS. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Emocje dziecka 1 PUS. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?

Książeczka PUS adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, której celem jest nauka rozpoznawania i nazywania emocji własnych oraz innych osób.

16,58 zł Brutto

15,79 zł Netto

19,50 zł -15%

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Emocje dziecka 1. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?

nowa książeczka PUS adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Może być przydatna także w pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Głównym celem tej książeczki jest pomoc dzieciom w nauce rozpoznawania emocji własnych i cudzych oraz adekwatnego reagowania na nie. Ma ona także wspierać ich rozwój umiejętności społecznych, które są niezbędne do właściwego odnalezienia się i funkcjonowania zarówno w grupie rówieśniczej, jak również w innych grupach społecznych. Właściwie rozwinięte kompetencje społeczne oraz umiejętność dostrzegania, nazywania i rozumienia własnych emocji są fundamentalne dla ogólnego rozwoju człowieka i mają wielki wpływ na jego relacje z innymi osobami.

Emocje dziecka. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?

Nauka poprzez zabawę z systemem edukacji PUS jest sprawdzoną metodą nabywania i utrwalania wiedzy, zastosowano ją i w tej książeczce. Dlatego też zawarte w niej zadania i ćwiczenia mają zróżnicowaną, ale opartą zawsze na zabawie, formę, która w niewymuszony sposób pozwala dzieciom zdobywać wiedzę o emocjach. Ćwiczenia ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności mają formę zarówno obrazkową, obrazkową-tekstową, jak również wyłącznie tekstową.

Dzięki niej dzieci:

  • doskonalą umiejętność aktywnego słuchania i rozumienia innych,
  • rozwijają umiejętność nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji,
  • kształtują empatię i zdolność do wczuwania się w emocje innych osób.

Książeczkę PUS Emocje dziecka

można wykorzystywać w ramach edukacji wczesnoszkolnej realizowanej w szkole systemowej, jak również w edukacji domowej. Z pewnością powinna się znaleźć w gabinetach szkolnych pedagogów, a także w gabinetach psychologicznych i terapeutycznych, w których pracuje się z dziećmi.

Wśród tytułów dotyczących rozpoznawania i nazywania emocji polecamy również: książeczkę PUS pt. Emocje i umiejętności społeczne, grę planszową Emocje. Nazywam, rozumiem, wyrażam, grę planszową Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie.

Epideixis
9788375142327
9788375142327
9788375142327
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Urszula Demczuk
Data premiery
11.2021
ISBN
9788375142327
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)