• -8%
PUS Matematyka na starcie PUS Matematyka na starcie

PUS. Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne

Indeks: 9788375142242

15,50 zł
14,26 zł Zniżka 8%
Brutto

Książeczka PUS Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne zawiera ćwiczenia i zagadki matematyczne przeznaczone głównie dla starszych przedszkolaków.

Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
3x

Pierwsze zabawy matematyczne

Kiedy zaprzyjaźniony z matematyką przedszkolak staje się uczniem i rozpoczyna naukę w szkole, jego naturalne zainteresowania matematyczne mogą się nadal rozwijać i poszerzać, a jego matematyczne umiejętności mogą się pogłębiać.

PUS. Matematyka na starcie 2. Pierwsze zabawy matematyczne

Matematyka może być dla małego dziecka wspaniałą przygodą i ciekawą formą odkrywania świata, w którym matematykę spotyka się niemal na każdym kroku. Jeśli tylko w atrakcyjny sposób pokażemy przedszkolakowi, że matematyka otacza nas zewsząd i że mamy z nią do czynienia każdego dnia, to on ją polubi. Przedszkolak  lubi podczas spaceru przeliczać drzewa w parku i uzbierane kasztany; przelicza misie na swojej półce z zabawkami i kredki w pudełku; przelicza, a czasem nawet dodaje samochodziki we własnym zabawkowym garażu. Liczy, ile jabłek mama daje do ulubionej szarlotki, a także ile szklanek mąki do niej wsypuje. A przecież to wszystko to matematyka.

W chwili, kiedy przedszkolak polubi takie zabawy, to wkrótce sam zacznie „bawić się” w matematykę. Oswoi się z zagadnieniami matematycznymi i zrozumie, że matematyka towarzyszy nam każdego dnia. Temu właśnie celowi służy ta książeczka; ma pomóc najmłodszym zaprzyjaźnić się z matematyką i dostrzegać ją w realnym świecie.

PUS. Matematyka na starcie 2

zawiera zagadnienia takie jak:

  • dodawanie na konkretach w zakresie 12,
  • utrwalenie właściwej kolejności liczb,
  • liczebniki porządkowe,
  • zastępowanie symboli liczbami,
  • pieniądze.

Materiał ćwiczeniowy

w tej książeczce oparty jest na podstawie programowej w zakresie edukacji matematycznej na poziomie przedszkola. Może być wykorzystywany zarówno przez nauczycieli przedszkola, jak i przez rodziców uczących swoje dzieci w domu, czy choćby tylko pragnących zainteresować dzieci matematyką. Książeczkę można także stosować na zajęciach świetlicowych, wyrównawczych, jak też tych prowadzonych w ramach terapii pedagogicznej.

PUS w edukacji matematycznej najmłodszych

System edukacji PUS pozwala dziecku przede wszystkim na dużą samodzielność w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu własnych umiejętności. Rozwiązując zawarte w książeczkach zadania przy jednoczesnym układaniu klocków PUS w zestawie kontrolnym, dziecko jest zaciekawione, skoncentrowane i zaangażowane. Utworzony z klocków kolorowy kod pozwala mu po zakończeniu pracy samodzielnie sprawdzić, czy wszystkie zadania zostały rozwiązane poprawnie. To daje ogromną satysfakcję i motywuje do sięgania po kolejne, coraz trudniejsze ćwiczenia.

9788375142242

Opis

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Dorota Marcinkowska
Data premiery
03.03.2021
ISBN
9788375142242
Format
240x160
Stron
24
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)