Uczenie się dzieci. Myślenie i działanie. Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Uczenie się dzieci. Myślenie i działanie

Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej.

32,30 zł Brutto

30,76 zł Netto

38,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 38,00 zł
check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Otaczający i przeżywany przez każdego z nas świat ponowoczesnych technologii, nowych mediów i komunikacji zdetronizował do niedawna jeszcze centralną rolę i pozycję nauczyciela w klasie szkolnej, który - czy tego chce, czy nie chce - musi sukcesywnie odchodzić od prowadzenia dzieci za rękę, dyrektywnego nauczania i wartościowania ich w procesie nabywania wiedzy i umiejętności.

W tym też sensie niniejsza książka powstała w dobrym momencie, bowiem autorzy poszczególnych rozdziałów mają za sobą kolejne lata doświadczeń, eksperymentów, etnopedagogicznych badań, które potwierdzają nieuniknioną rewolucję w szkolnej dydaktyce, a jeśli nawet nie jeszcze tak głęboką zmianę, to przynajmniej przygotowanie do niej młodych pokoleń.

Całość tomu została bardzo dobrze zredagowana, bowiem tworzy dwie, spójne merytorycznie części, z których pierwsza została oddana w ręce i umysły znakomitych specjalistów - psychologów, dydaktyków, pedagogów wczesnoszkolnych, zaś druga - znakomitą prezentacją zastosowania systemu PUS w praktyce edukacyjnej.

(…) niniejsza książka spełnia podwójny standard w polskiej edukacji i kształceniu nauczycieli, bowiem znakomicie łączy najnowszą wiedzę naukową, diagnozy i modele pedagogiczne z ich zastosowaniem w praktyce szkolnej. Oby tego typu publikacji było na naszym rynku wydawniczym jak najwięcej. Powinni z niej skorzystać studenci pedagogiki przedszkolnej i elementarnej, ale także już zakorzenieni w przedszkolach i szkołach nauczyciele w ramach procesu samokształcenia i doskonalenia zawodowego. Gorąco polecam też tę rozprawę edukatorom domowym, którzy sami kształcą lub organizują swoim dzieciom edukacje poza systemem instytucjonalnym.
Prof. Dr hab. Bogusław Śliwerski
Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego

Epideixis
9788389538024
9788389538024
9788389538024
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Joanna Malinowska, Teresa Neckar-Ilnicka
Data premiery
2016
ISBN
9788389538024
Format
168x235
Stron
288
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)