• -8%
Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku (PUS) - 1 Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku (PUS) - 1

Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku (PUS)

Indeks: 9788375141641

15,50 zł
14,26 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Książeczka "O szarym motylku" należy do serii tytułów PUS, których celem jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem nabyta w młodszych klasach szkoły podstawowej jest bardzo ważna i niezbędna na wyższych poziomach edukacji. Kształtowanie tej umiejętności to podstawa, która otwiera przed dzieckiem możliwości dalszego systematycznego i skutecznego uczenia się oraz pogłębiania wiedzy.

Istotą czytania jest zrozumienie treści poprzez analizę znaczenia poszczególnych słów, wyrażeń i zdań. Dziecko potrafiące czytać ze zrozumieniem umie wyodrębnić główną myśl tekstu, wskazać bohaterów, prawidłową kolejność wydarzeń. Takie dzieci szybciej i lepiej się uczą, chętnie przyswajają nowe informacje i umieją je wykorzystywać.

Dzieci powinny ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, gdyż w ten sposób zdobywają umiejętności posługiwania się tekstem jako podstawowym źródłem informacji. Brak tej umiejętności powoduje, że dziecko potrzebuje na czytanie więcej czasu, znacznie obniża się poziom jego zainteresowania tekstem, a często następuje zniechęcenie i rezygnacja z czytania.

Książeczka PUS "O szarym motylku" to interesująca dla dzieci opowieść, w której znajdą one sympatycznych bohaterów przeżywających ciekawe przygody. Wciągająca - interesująca fabuła pomaga małemu czytelnikowi bardziej zaangażować się w proces czytania i przyswoić więcej informacji, a zadania i ćwiczenia przygotowane zgodnie z metodą Pomyśl - Ułóż - Sprawdź, którymi przeplatany jest tekst, pozwalają sprawdzić poziom zrozumienia przeczytanego tekstu oraz ilość zapamiętanych informacji. Jednoczesne układanie klocków tworzy atmosferę zabawy i sprzyja efektywnej nauce.

Dodatkowym atutem książeczki "O szarym motylku" jest jej niewątpliwy walor wychowawczy, który pomaga zrozumieć dziecku, jak ważne i potrzebne jest pomaganie innym.

9788375141641

Opis

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Agnieszka Piekarska
Data premiery
2016
ISBN
9788375141641
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii: