• -8%
Królewna Śnieżka 2. Gramatyka języka polskiego (PUS) - 1 Królewna Śnieżka 2. Gramatyka języka polskiego (PUS) - 1

PUS. Królewna Śnieżka 2. Gramatyka języka polskiego

Indeks: 9788375141627

15,50 zł
14,26 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

Królewna Śnieżka 2 to książeczka należąca do serii tytułów PUS, których celem jest utrwalenie zagadnień z zakresu gramatyki języka polskiego.
Książeczka oparta jest na znanej baśni o Królewnie Śnieżce i przeznaczona jest dla dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Książeczka jest kontynuacją części pierwszej. Również tutaj pojawia się tak lubiany przez dzieci świat fantazji i baśniowych przygód. Młody czytelnik chętnie śledzi akcję baśni, w której tekst połączony jest z pięknymi, barwnymi ilustracjami.

Aby prawidłowo wykonać ćwiczenia zawarte w książeczce Królewna Śnieżka 2, dziecko musi uważnie i ze zrozumieniem przeczytać polecenia i śledzić treść fabuły, co ma duże znaczenie w kształtowaniu umiejętności rozumienia czytanego tekstu.

Królewna Śnieżka 2 zawiera różne ćwiczenia i zadania językowe, połączone z dobranymi tematycznie ilustracjami, co stanowi podstawę do rozwoju wyobraźni dziecka oraz skutecznego rozbudzania jego czytelniczych zainteresowań. Powtórzenia wybranych wyrazów i zwrotów w różnych wariantach ćwiczeń przyczyniają się do wzbogacenia czynnego słownictwa dziecka oraz wpływają na właściwy i lepszy odbiór niektórych utworów literackich, z jakimi dziecko zetknie się w klasach starszych.

Ćwiczenia słownikowo-frazeologiczne połączone są z ćwiczeniami gramatycznymi:

  • łączenie wyrazów i zdań
  • poprawne stosowanie form gramatycznych rzeczownika z przyimkiem
  • wyróżnianie wyrazów określających rzeczownik i czasownik

Tego typu ćwiczenia kształcą sprawność językową dziecka, a także pomagają utrwalić wybrane pojęcia gramatyczne przewidziane programem nauczania zintegrowanego. Ich rozwiązywanie przy jednoczesnym układaniu klocków PUS sprawia, że nauka staje się przyjemną zabawą. Dzięki niej dziecko będzie mogło nie tylko sprawdzić poprawność wykonanych zadań, ale także samodzielnie, bez niczyjej pomocy, dostrzec i poprawić ewentualne błędy. Taka forma samokontroli jest bardzo skutecznym motywatorem do dalszej nauki.

9788375141627

Opis

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Anna Jedut, Krystyna Karwat
Data premiery
2015
ISBN
9788375141627
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)