• Obniżka

Słowniczek 3 - wyrazów bliskoznacznych dla dzieci (PUS)

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
Maria Krupska, Dorota Pyrgies open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788375141528
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
20776
13,90 zł
12,51 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Słowniczek wyrazów bliskoznacznych dla dzieci to trzecia książeczka w serii Słowniczków PUS, opracowanych z myślą o dzieciach w nauczaniu zintegrowanym.

Słowniczek wyrazów bliskoznacznych dla dzieci zawiera ponad 230 wyrazów, wyrażeń lub zwrotów językowych, które mają takie samo lub bardzo podobne znaczenie. Są to synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i "szkolnej" polszczyźnie wyrazów. Podzielone są one na grupy znaczeniowe i wzbogacone przykładami zdań z ich zastosowaniem.

Słowniczek przybliża wyrazy bliskoznaczne podając ciekawe przykłady ich zastosowania w mowie i piśmie.

Atrakcyjna szata graficzna to ponad 120 rysunków autorstwa Mirosława Stankiewicza, które śmieszą, intrygują, w dowcipnej formie przedstawiają znaczenie wyrazów bliskoznacznych, ułatwiając ich zapamiętanie.

Słowniczek wyrazów bliskoznacznych, podobnie jak inne książeczki z serii Słowniczków, mogą być stosowane jako materiał wspomagający na lekcjach w szkole. Można wykorzystywać je również na zajęciach w świetlicy, zajęciach wyrównawczych czy terapeutycznych. Na pewno znakomicie sprawdzą się też w trakcie zabaw domowych.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Słowniczek 3 - wyrazów bliskoznacznych dla dzieci (PUS)

Napisz swoją opinię