• Obniżka

Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga i pieniądze (PUS)

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
Maria Krupska open_in_new
Data wydania
2010 open_in_new
ISBN
9878375141535
Format
168x235 open_in_new
Stron
32
Okładka
miękka open_in_new
Nr katalogowy
20265
13,90 zł
11,82 zł Zniżka 15%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Jednym z priorytetów nauczania matematyki jest rozwijanie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w różnych sytuacjach życiowych, w określonym celu oraz posługiwania się liczbami na co dzień. Do realizacji tego celu ma się przyczynić, między innymi, zbiór tematycznych ćwiczeń zawartych w książeczce PUS Matematyka konkretna.

Ćwiczenia dotyczą takich zagadnień z zakresu matematyki praktycznej jak:

  1. Symetria i rytm - dostrzegania regularności rytmicznych i symetrycznych oraz ich wykorzystanie w codziennych formach aktywności.
  2. Miary, wagi i pieniądze to pojęcia wywodzące się z codziennego życia i odgrywające znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Wprowadzając te pojęcia do ćwiczeń w książeczkach PUS, wiążemy je jednocześnie z materiałem arytmetycznym obowiązującym na I etapie kształcenia. Celem poszczególnych ćwiczeń jest pogłębianie umiejętności nabytych przez uczniów w toku praktycznych doświadczeń, zadań i eksperymentów.
  3. Znaki rzymskie - to inny sposób zapisywania liczb, z którym dziecko styka się w różnych sytuacjach życiowych. Dlatego też poprzez ćwiczenia zawarte w tej książeczce dziecko utrwali znajomość poznanych znaków rzymskich od I do XII.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga i pieniądze (PUS)

Napisz swoją opinię