Left Banner

  • -8%
Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga i pieniądze (PUS) - 1

PUS. Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga i pieniądze

14,26 zł Zniżka 8%
15,50 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Ćwiczenia w książeczce Matematyka konkretna dotyczą takich zagadnień z zakresu matematyki praktycznej jak:

  1. Symetria i rytm - dostrzegania regularności rytmicznych i symetrycznych oraz ich wykorzystanie w codziennych formach aktywności.
  2. Miary, wagi i pieniądze to pojęcia wywodzące się z codziennego życia i odgrywające znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Wprowadzając te pojęcia do ćwiczeń w książeczkach PUS, wiążemy je jednocześnie z materiałem arytmetycznym obowiązującym na I etapie kształcenia. Celem poszczególnych ćwiczeń jest pogłębianie umiejętności nabytych przez uczniów w toku praktycznych doświadczeń, zadań i eksperymentów.
  3. Znaki rzymskie - to inny sposób zapisywania liczb, z którym dziecko styka się w różnych sytuacjach życiowych. Dlatego też poprzez ćwiczenia zawarte w tej książeczce dziecko utrwali znajomość poznanych znaków rzymskich od I do XII.

Jednym z priorytetów nauczania matematyki jest rozwijanie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w różnych sytuacjach życiowych, w określonym celu oraz posługiwania się liczbami na co dzień. Do realizacji tego celu ma się przyczynić, między innymi, zbiór tematycznych ćwiczeń zawartych w książeczce PUS Matematyka konkretna.

9788375141535

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Maria Krupska
Data premiery
2010
ISBN
9788375141535
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

PUS. Matematyka konkretna 1. Symetria, miary, waga i pieniądze

Napisz swoją opinię