• Obniżka

Matematyka na wesoło 2. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (PUS)

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
Jadwiga Dejko open_in_new
Data wydania
2008 open_in_new
ISBN
9788375140644
Format
168x235 open_in_new
Stron
32
Okładka
miękka open_in_new
Nr katalogowy
1492
13,90 zł
11,82 zł Zniżka 15%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Matematyka na wesoło 2. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 jest drugą z serii pięciu książeczek PUS pt. "Matematyka na wesoło", która adresowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Książeczka ta jest zbiorem zadań służących utrwaleniu podstawowych działań matematycznych oraz doskonaleniu umiejętności pamięciowego dodawania i odejmowania w zakresie 20. Może być wykorzystywana w pracy indywidualnej i zespołowej dzieci, które wykazują się już pewną biegłością liczenia.

Oryginalna forma graficzna sprawia, że wysiłek podejmowany przy rozwiązywaniu zadań wielostronnie aktywizuje dziecko i pobudza jego wyobraźnię. Kolejność zadań zachowuje zasadę stopniowania trudności. Układ ten pozwala na stosowanie książeczek w nauczaniu zintegrowanym zgodnie z predyspozycjami wszystkich dzieci.

Zadania znajdujące się w książeczce Matematyka na wesoło 2. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 mogą być wykorzystywane zarówno na lekcjach w szkole, jak i na zajęciach świetlicowych czy wyrównawczych. Przy ich rozwiązywaniu przydatne są Korale matematyczne 20 lub liczmany drewniane, które umożliwiają naukę na konkretach.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matematyka na wesoło 2. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (PUS)

Napisz swoją opinię