• Obniżka
Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację (PUS). Epideixis - edukacyjna.pl
  • Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację (PUS). Epideixis - edukacyjna.pl

Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację (PUS)

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
Dorota Pyrgies open_in_new
ISBN
9788375141009
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
1277
13,90 zł
12,51 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację to książeczka PUS adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zwłaszcza tych, które mają problemy z utrzymaniem koncentracji uwagi przez dłuższy czas.

Koncentracja dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest istotnym warunkiem osiągnięcia sukcesu w nauce czytania, pisania i liczenia. Dlatego tez ćwiczenie jej na bazie książeczek Skoncentruj się jest znakomitym treningiem oraz pomocą w rozwijaniu aktywności poznawczej dziecka. Wykonywanie kolejnych ćwiczeń wpływa na stopniowe wydłużanie okresów koncentracji uwagi dziecka, uwrażliwienie jego spostrzegawczości poprzez:

  • wnikliwe obserwowanie kształtu, wielkości, położenia przestrzennego figur
  • rozróżnianie figury i tła
  • porównywanie, segregowanie, wyszukiwanie różnic i podobieństw.

Zadania zawarte w książeczce Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację pomagają także w utrwaleniu właściwej terminologii służącej trafnemu opisowi stosunków przestrzennych.

"Nigdy nie jest za późno na podjęcie pracy nad trudnościami w nauce czytania i pisania. Dysleksja nie występuje samoistnie, należy postrzegać ją jako problem całego życia. Można ją rozpoznać w każdym wieku, choć najlepsze efekty osiągniemy zaczynając jeszcze w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. W każdym wieku można skutecznie zmniejszyć symptomy dysleksji, choć u starszych uczniów trzeba zazwyczaj czekać dłużej. Jedynym sposobem na przezwyciężenie trudności jest systematyczna praca…"
Prof. Marta Bogdanowicz

Komentarze

Napisz swoją opinię

Skoncentruj się 1. Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację (PUS)

Napisz swoją opinię

Zobacz także