• -8%

AAC dla każdego. Poradnik dla rodziców i terapeutów

Indeks: 9788377441855

29,51 zł
27,15 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
15x

AAC dla każdego. Poradnik dla rodziców i terapeutów przekazuje najważniejsze treści dotyczące wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC) oraz krok po kroku przedstawia etapy ich wdrażania.

W książce znajdują się niezbędne informacje na temat:

  • podstawowych zagadnień z zakresu komunikacji wspomagającej i alternatywnej;
  • rozwijania umiejętności języ­kowych;
  • mitów i faktów dotyczących AAC;
  • wybranych programów komunikacyjnych;
  • pierwszych kroków, które muszą wykonać rodzice i terapeuci;
  • zabaw komunikacyjnych i pomocy terapeutycznych, które możesz wykonać samodzielnie.

Książka AAC dla każdego to zajmujące wprowadzenie w tematykę wspomagających i alternatywnych metod komunikacji. Autorka ukazuje podstawowe strategie komunikacyjne. Dzielenie się własną praktyką czyni z niej propagatorkę wiedzy o komunikacji wspomagającej i pobudza do działania. […] Dzięki temu, że w tak szczery i śmiały sposób popularyzuje komunikację wspomagającą, materiał jest przystępny dla wszystkich – zarówno specjalistów, jak i rodziców.
dr Magdalena Grycman, dyplomowany neurologopeda, specjalista ds. komunikacji wspomagającej i alternatywnej

Ze względu na praktyczny charakter treści oraz dużą liczbę zdjęć książka ta wzbudzi zainteresowanie nie tylko praktyków, ale również opiekunów osób z trudnościami komunikacyjnymi. Wieloletnie doświadczenie zawodowe autorki pozwoliło na zaprezentowanie rodzicom oraz terapeutom pierwszych kroków, jakie należy wykonać w obszarze AAC. […] Będzie to pozycja przydatna również w kształceniu praktycznym studentów kierunków terapeutycznych.
mgr Ewa Bielecka-Nowakowska, logopeda, wykładowca akademicki

Nie spotkałam dziecka, które się nie komunikuje. Nawet kiedy nie mówią usta, mówi ciało, wyraz twarzy, spojrzenie, płacz lub uśmiech. Czasami tak trudno znaleźć drogę, otworzyć świat komunikacji i sprowokować wymianę informacji. Lata poszukiwań, prób, intuicja… Szkoda, że nie było takiej publikacji kilkanaście lat temu, kiedy zaczynałam pracę. […]
Książka jest efektem wieloletnich doświadczeń autorki zdobytych podczas pracy z dziećmi niekomunikującymi się werbalnie. Poradnik jest przepełniony miłością i szacunkiem do małego niemówiącego człowieka oraz jego rodzica. AAC dla każdego będzie przydatnym narzędziem dla logopedów i rodziców dzieci z ograniczoną kompetencją komunikacyjną.
dr Marzena Machoś, logopeda, specjalista wczesnej logopedii klinicznej AAC jest dla każdego! AAC to nie koniec, to początek!

9788377441855

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Magdalena Nosko-Goszczycka
Data premiery
2019
ISBN
9788377441855
Format
B5
Stron
152
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)