Left Banner

Left Banner

  • -15%
Sprawdź jak mówię - karta badania logopedycznego z materiałami pomocniczymi - 1

Sprawdź jak mówię - karta badania logopedycznego z materiałami pomocniczymi

89,25 zł Zniżka 15%
105,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Proponowana karta autorstwa dr Elżbiety Stecko jest wynikiem wieloletniej pracy z dziećmi, począwszy od noworodków po starszy wiek szkolny, o różnym poziomie rozwoju psychoruchowego i umysłowego. Te warunki zdeterminowały wybór ocenianych funkcji, zastosowanie bardzo precyzyjnej skali oceny oraz dostosowanie ćwiczeń do uzyskanych wyników. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci z uszkodzonym o.u.n., wrodzonymi zespołami neurologicznymi, metabolicznymi i genetycznymi, w obrazie klinicznym których obserwuje się zaburzenie rozwoju mowy.

Karta składa się z trzech części i wywiadu, których zebrane wyniki łącznie dają obraz możliwości i rozwoju dziecka od urodzenia do zakończenia ćwiczeń logopedycznych lub chwili obecnej. Całość obrazu rozwoju mowy dziecka tworzą wyniki wszystkich części, jednakże można korzystać z każdej z nich niezależnie od pozostałych. Stosowanie całości ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci z obciążonym okresem ciążowo - okołoporodowym, albowiem umożliwia rejestrację stanu dziecka, wyznacza plan usprawniania oraz pozwala na śledzenie uzyskiwanych efektów.

W skład "Sprawdź jak mówię-Karty Badania Logopedycznego z materiałami pomocniczymi" wchodzą:

  • teczka zbiorcza - w formacie A4
  • instrukcje i karty w oprawie zeszytowej - 24 strony. Zawiera wstęp do karty, instrukcje kart badania, szablon wywiadu, karty badan do wszystkich trzech części, klucze do wszystkich trzech części, kartę zbiorczą, materiał obrazkowy-wyjaśniający oznaczenia na kartach z obrazkami, załączniki 1a oraz 1b.
  • płyta CD z wersjami elektronicznymi kart i instrukcji (do druku). Wersje elektroniczne (PDF) wstępu do karty, instrukcji kart badania, szablonu wywiadu, kart badan do wszystkich trzech części, kluczy do wszystkich trzech części, karty zbiorczej, materiału obrazkowego oraz załączników 1a i 1b.
  • karty z obrazkami 205 sztuk w formacie 60x90mm, oraz 14 sztuk w formacie 90x120mm. Tematem obrazków są wymienione w załącznikach 1a i 1b rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki, przyimki, nazwy pojęć, historyjki obrazkowe, obrazki różniące się szczegółami. Wszystkie karty oznaczone są wzorami geometrycznymi, dzielącymi obrazki na kategorie wiekowe do lat 7 i powyżej 7 lat, oraz na kategorie tematyczne (wyjaśnienie oznaczeń znajduje się w instrukcji „Materiał obrazkowy”.
  • klucze do części I i III (zalaminowane).
  • karta diagnozy logopedycznej dziecka do trzeciego roku życia.
Wydawnictwo ES
9788393048335

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Wydawnictwo ES
Autor
Elżbieta Stecko
Data premiery
2014
ISBN
9788393048335

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Sprawdź jak mówię - karta badania logopedycznego z materiałami pomocniczymi

Napisz swoją opinię