Religia - podręcznik, szkoła podstawowa, klasa 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. WAM - księgarnia edukacyjna.pl
  • Religia - podręcznik, szkoła podstawowa, klasa 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. WAM - księgarnia edukacyjna.pl

Religia - podręcznik, szkoła podstawowa, klasa 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

Wydawnictwo
WAM open_in_new
Autor
Władysław Kubik SJ (pod red.), Teresa Czarnecka (pod red.) open_in_new
Data wydania
2016
ISBN
9788327711762
Format
210x290
Stron
136
Okładka
miękka
Nr katalogowy
21735
18,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Podręcznik ucznia zawiera 55 jednostek tematycznych, ujętych w sześciu rozdziałach. Katechizm wypełnia założenia katechezy inicjacyjnej. Ukazuje Kościół jako rodzinę Pana Jezusa, w którą dziecko zostało włączone poprzez sakrament chrztu. Wprowadzone zostały katechezy mające przygotować ucznia do przeżywania okresów liturgicznych, uroczystości i świąt.

Każda jednostka lekcyjna jest rozmieszczona na dwóch sąsiadujących stronach, co ma ułatwić uczniom odnalezienie potrzebnych wiadomości i korzystanie z nich.

W podręczniku znajdują się teksty PRZECZYTAJMY RAZEM! Stanowią one propozycję lektury podczas lekcji religii i do samodzielnej pracy w domu. Mogą również służyć jako wstęp do rozmów z dzieckiem na tematy religijne lub do wspólnej wieczornej modlitwy.

Na ostatnich stronach podręcznika, w rozdziale "Pacierz rodziny Jezusa", dzieci i rodzice znajdą teksty najważniejszych modlitw.

Podręcznik, który oddajemy do rąk uczniów i katechetów, w porównaniu z wcześniejszą edycją z 2011 r. ma nieznacznie zmienioną grafikę. Została ona dostosowana do wydawanych równolegle pomocy multimedialnych dla katechetów (płyty DVD). Nie różni się natomiast merytorycznie od dotychczasowego podręcznika z serii "W drodze do Wieczernika". Teksty, treść ilustracji i ich układ pozostały te same.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "W drodze do Wieczernika" nr AZ-1-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-11-01/10-KR-1/11
Data dopuszczenia: 11.04.2011 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1098/2011