Magiczny kwadrat. Stymulacja funkcji wzrokowych
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Magiczny kwadrat. Stymulacja funkcji wzrokowych

Magiczny kwadrat jest układanką rozwijającą funkcje wzrokowe. Przygotowuje do szybkiego przeprowadzania analizy bodźców wzrokowych. Włącza w swój zakres...

148,00 zł Brutto

120,33 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Magiczny kwadrat jest układanką rozwijającą funkcje wzrokowe. Przygotowuje do szybkiego przeprowadzania analizy bodźców wzrokowych. Włącza w swój zakres ćwiczenia myślenia. Pobudzanie analizatora wzrokowego wpływa w sposób naturalny na rozwój pozostałych funkcji poznawczych.

Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci, ponieważ aktywne spostrzeganie wzrokowe, jest obok percepcji słuchowej, prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej.

Magiczny kwadrat jest materiałem symbolicznym, abstrakcyjnym. Zestaw wielu figur łączy się, by w konsekwencji mógł powstać kwadrat. Pomimo, iż dziecko może dostrzegać takie elementy w życiu codziennym, należy takie obrazy, uczynić przedmiotem świadomego uczenia. W przyszłości będzie to ważne dla rozumienia symbolicznej funkcji języka, jak i dla nauki czytania i pisania.

W pierwszym etapie pracy dorosły wybiera elementy w jednym kolorze i składa je w ramce. Dziecko obserwuje działanie, by mogło samodzielnie składać kwadrat według podanego wzoru.

Następnie dorosły pokazuje dziecku wzór i analizując go krok, po kroku wspólnie z dzieckiem składa kwadrat.

Kolejnym etapem jest samodzielne działanie dziecka. Układa ono kwadraty według załączonych wzorów. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. W tym przypadku dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć kwadrat.

Zadaniem dziecka jest np.

  • ułożenie kwadratu w wybranym kolorze. Wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii,
  • ułożenie kwadratu składającego się z dwóch, trzech kolorów.

Po kilkakrotnym ułożeniu kwadratów według załączonych wzorów, dziecko, może układać samodzielnie kwadrat, według własnego pomysłu.

Materiał:

  • kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte kwadraty na 4, 6, 8 i 10 elementów w czterech kolorach)
  • podkładka do układania kwadratu z białej płyty PCV
  • 49 wzorów do układania z różnym stopniem trudności
  • instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami
  • twarde opakowanie
Arson
Wydawnictwo
Arson
Autor
Aleksandra Wianecka, Agnieszka Bala
Data premiery
2016
Zobacz także
chat Komentarze (0)