Dzieciaki Grzeczniaki - spacer. Gra edukacyjna - puzzle - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Dzieciaki Grzeczniaki - spacer. Gra edukacyjna - puzzle

34,00 zł Brutto

27,64 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

"Dzieciaki Grzeczniaki - spacer" to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii Dzieciaki Grzeczniaki, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu, jak również mogą być używane przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.

"Dzieciaki Grzeczniaki - spacer" oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.

Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.

Ułożone obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.

Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane dzieciom z dnia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.

Każda część "Dzieciaków Grzeczniaków" to:

  • 60 puzzli
  • bawełniany woreczek do ich przechowywania
  • instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków

Część "Dzieciaki Grzeczniaki - spacer" przedstawia następujące scenki:

  • idziemy obok mamy albo taty po chodniku
  • pozdrawiamy znajome osoby
  • przechodzimy przez jezdnię w wyznaczonych miejscach
  • wrzucamy śmieci do kosza
  • dbamy o zwierzęta
  • dbamy o rośliny

Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań na placu zabaw; przykłady takich zabaw znajdują się w instrukcji.

Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.

Epideixis
5900238764888
5900238764888
5900238764888
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Joanna Grych
Data premiery
2017
ISBN
5900238764888
Format
210x140
Okładka
pudełko
Zobacz także
chat Komentarze (0)