• -8%
Dzieciaki Grzeczniaki - obiad. Gra edukacyjna - puzzle - 1 Dzieciaki Grzeczniaki - obiad. Gra edukacyjna - puzzle - 1

Dzieciaki Grzeczniaki - obiad. Gra edukacyjna - puzzle

Indeks: 5900238764871

32,00 zł
29,44 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

Dzieciaki Grzeczniaki – Obiad to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii „Dzieciaki grzeczniaki”, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw w domu, jak również przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.

Dzieciaki Grzeczniaki – Obiad oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.

Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.

Ułożone obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.

Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane dzieciom z dnia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.

Każda część "Dzieciaków Grzeczniaków" to:

  • 60 puzzli
  • bawełniany woreczek do ich przechowywania
  • instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków

Część Dzieciaki Grzeczniaki – Obiad przedstawia następujące scenki:

  • mycie rąk przed obiadem
  • spokojną rozmowę przy posiłku
  • poprawne używanie sztućców
  • dzielenie się potrawami
  • odnoszenie naczyń po posiłku i sprzątanie ze stołu
  • pomoc przy zmywaniu naczyń.

Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań podczas posiłków; przykłady zabaw znajdują się w instrukcji.

Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.

5900238764871

Opis

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Joanna Grych
Data premiery
2017
ISBN
5900238764871
Okładka
pudełko

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii: