• -8%
Dzieciaki Grzeczniaki - dom. Gra edukacyjna - puzzle - 1 Dzieciaki Grzeczniaki - dom. Gra edukacyjna - puzzle - 1

Dzieciaki Grzeczniaki - dom. Gra edukacyjna - puzzle

Indeks: 5900238764864

32,00 zł
29,44 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

Dzieciaki Grzeczniaki – Dom to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii "Dzieciaki Grzeczniaki" przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw w domu, jak również przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.

Dzieciaki Grzeczniaki – Dom oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.

Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.

Ułożone z puzzli obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.

Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane dzieciom z dnia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.

Każda część "Dzieciaków Grzeczniaków" to:

  • 60 puzzli
  • bawełniany woreczek do ich przechowywania
  • instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków.

Część Dzieciaki Grzeczniaki – Dom przedstawia następujące scenki:

  • sprzątamy po sobie zabawki
  • wspólnie miło spędzamy czas
  • wiemy, kiedy nie przeszkadzać
  • dbamy o zwierzęta
  • pomagamy sprzątać w domu i wspólnie dbamy o czystość
  • dzielimy się zabawkami

Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę, warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Można też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem kulturalnych zachowań w domu; przykłady takich zabaw zawarte są w instrukcji.

Autorką pomysłu serii "Dzieciaki Grzeczniaki" jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych i społecznych.

5900238764864

Opis

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Joanna Grych
Data premiery
2017
ISBN
5900238764864
Okładka
pudełko

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)