Niska samoocena u dzieci. Praktyczny poradnik dla specjalistów i rodziców - 1 Niska samoocena u dzieci. Praktyczny poradnik dla specjalistów i rodziców - 1

Niska samoocena u dzieci. Praktyczny poradnik dla specjalistów i rodziców

Indeks: 9788374897761

34,90 zł
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
3x

Dzieci powinny wzrastać w miłości, w poczuciu, że są akceptowane i szanowane, że są wyjątkowe takie, jakie są. Zapewnienie przez rodziców odpowiednich wzorców zachowań oraz wsparcia, konieczne jest do utrwalenia pozytywnych postaw. To daje im siłę, umiejętność radzenia sobie z trudnościami, stabilne poczucie własnej wartości.

Dzieci z niską samooceną, czują się nieważne, nie lubią siebie, wciąż mają poczucie, że nie są „wystarczająco dobre”, są samokrytyczne, nieustannie spodziewają się kolejnych porażek lub rozczarowań.

Dzieci, które są odpychane, zawstydzane, krytykowane, którym daje się odczuć, że są niechciane lub niepotrzebne - rozwijają w sobie szereg toksycznych, destrukcyjnych zachowań. Pozwalają się źle traktować, uważając, że nie zasługują na nic lepszego lub gnębią innych, ponieważ czują się bezwartościowe. Unikają konfrontacji, zaniżają znaczenie własnych osiągnięć, wycofują się z zamierzonych działań. Mogą być też bardziej podatne na zaburzenia psychiczne, w tym depresję.

Ludzie, którzy potrzebują najwięcej akceptacji, dostają jej najmniej, a ludzie, którzy potrzebują najmniej akceptacji, dostają jej najwięcej.
Wayne W. Dyer

9788374897761

Opis

Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Margot Sunderland
Data premiery
2019
ISBN
9788374897761
Format
145x205
Stron
144
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)