Wielowymiarowość diagnozy i terapii FASD - 1 Wielowymiarowość diagnozy i terapii FASD - 1

Wielowymiarowość diagnozy i terapii FASD

Indeks: 9788380856608

45,00 zł
Brutto
Ilość

Wielowymiarowość diagnozy i terapii FASD

Książka jest wprowadzeniem w rzeczywistość życia osób z FASD, których historie rozwoju są różne. To co łączy wszystkie osoby, to zespół pewnych cech, z którymi nie musieli się urodzić, gdyby nie ulegli ekspozycji na alkohol przed narodzinami.

Celem niniejszego opracowania jest pokazanie, jak ważna jest odpowiednia diagnostyka i jak bardzo ważna w każdej sytuacji jest odpowiednia stymulacja rozwoju w otoczeniu życzliwych, trwale zaangażowanych osób.

Wielowymiarowość diagnozy i terapii FASD

Na temat FASD wiemy tak wiele, a wciąż za mało. Codziennie przechodzimy obok osób, które są mało rozumiane, niewłaściwie oceniane, nieodpowiednio traktowane.

FASD jest różnorodnym zespołem trudności neurorozwojowych.
FASD (Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych) nie jest chorobą, nie jest widoczną niepełnosprawnością, nie jest zaburzeniem psychicznym.
Osoby z FASD potrzebują wsparcia, odpowiedniego traktowania, terapii i stymulacji rozwoju.

O autorze:
Anna Piekacz dr n. hum. w dziedzinie psychologia, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi Centrum Diagnozy i Terapii Ventura w Chorzowie. Pracuje jako psycholog, diagnosta i terapeuta zaburzeń neurorozwojowych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie pracy w instytucjonalnej pieczy zastępczej i ośrodku adopcyjnym.

Recenzja:

Monografia podejmuje problematykę w zakresie Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych. Autorka przedstawia rozwój wiedzy na temat FASD, opisuje wybrane procedury diagnozy mające na celu stwierdzić, czy dana jednostka posiada to zaburzenie rozwojowe oraz formy pomocy osobom z FASD i ich rodzi- nom. Dodatkowo Autorka podjęła się zaprezentowania tego zespołu trudności neurorozwojowych występujących u dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Dzieci te oprócz prenatalnej ekspozycji na alkohol przeżywają bowiem we wczesnym dzieciństwie jeszcze inne doświadczenia traumatyczne, przemoc domową, a później osamotnienie z powodu braku podstawowego opiekuna, nieadekwatne do możliwości wymagania wychowawcze i szkolne, przemoc rówieśniczą itd. (…) Książka ma duże znaczenie dla budowania profesjonalnej wiedzy oraz rozwiązań praktycznych w zakresie diagnozy i terapii osób z FASD.
dr hab. Izabela Krasiejko, prof. UJD

9788380856608

Opis

Wydawnictwo
Difin
Autor
Anna Piekacz
ISBN
9788380856608
Format
176x250
Stron
162
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)