• -6%
Halt. Zapiski z domu trzeźwienia - 1 Halt. Zapiski z domu trzeźwienia - 1

Halt ✋. Zapiski z domu trzeźwienia

Indeks: 9788395504433

34,90 zł
32,81 zł Zniżka 6%
Brutto

Książka ta nie miałaby prawa powstać, gdyby nie terapia odwykowa w Halcie, mającym swój rzeczywisty odpowiednik w świecie uznawanym przez nas za obiektywnie istniejący. Nie byłoby jej także, gdyby nie na stałe lub okazjonalnie zasiedlający go ludzie: pacjenci i terapeuci – źródło inspiracji do zbudowania kilku powieściowych bohaterów; gdyby nie specyficzny rytm, regulujący upływający tam ...

Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
66x

Jakub Zając

Urodził się w 1983 roku w Łańcucie (woj. podkarpackie) i jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pracuje jako nauczyciel języka polskiego i wychowawca w Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Jest autorem kilkunastu szkiców krytycznych i artykułów naukowych, m. in. O poetyckim i niepoetyckim zapamiętywaniu raju utraconego w "Kamyku i cieniu" oraz "Domie, śnie i grach dziecięcych" Juliana Kornhausera czy Wojna a literatura w "Ratunku" i "Wezwaniu" Herminii Naglerowej.

Halt. Zapiski z domu trzeźwienia

to oparty na osobistym doświadczeniu, powieściowy debiut Jakuba Zająca. Halt. Zapiski z domu trzeźwienia, to książka niezwykła. Mówiąc o niej "studium alkoholizmu", na pewno nie miniemy się z prawdą. Pozostanie w nas jednak uczucie, jakbyśmy zbyt łatwo pozbyli się problemu. Jakub Zając, zabierając nas do alkoholowego wnętrza głównego bohatera, każe czytelnikowi konfrontować się także z jego osobistymi demonami. Uderzając o kolejne dna wódczanych podświadomości postaci, celnie wymierza nam kolejne policzki akapitów i sierpowe rozdziałów, mówi: wszyscy śnimy koszmarnie, wszyscy żyjemy w strachu, wszyscy jesteśmy uzależnieni. Ale, z drugiej strony, w każdym z nas drzemią: siła alpinisty, będącego w stanie wydostać się nawet z najgłębszej studni upadku oraz irracjonalna brawura linoskoczka, akrobatycznie spacerującego na krawędzi życia i śmierci. Powieść Zająca przemawia do nas jednocześnie dwoma językami. To precyzyjny, terapeutyczny wykład, a zarazem pełne emocji, poetyckie wołanie. Oba te tony współbrzmią doskonale, powołując do życia świat jednocześnie uporządkowany i chaotyczny, pełny i niedokończony, uzdrowiony i chory.

Halt

to pełna literackich odniesień, brutalnie liryczna opowieść o tym, czym są dla współczesnego człowieka czas i miejsce, droga i słowo oraz o tym, czym stać się mogą w zaszczutej lękiem psychice homo alcoholicus. Czytać go można jak poradnik, jak wciągającą, dobrą literaturę, jak przewodnik po widmowym Krakowie i jak zbiorową autobiografię Pokolenia X (urodzonych w Polsce w latach 1976-85) – w każdym typie lektury książka sprawdza się znakomicie.

9788395504433

Opis

Wydawnictwo
Black One Media
Autor
Jakub Zając
Data premiery
2020
ISBN
9788395504433
Stron
258
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)