Wychowanie i profilaktyka w szkole. Życie w wolności. 5 filmów (płyta DVD) - 1 Wychowanie i profilaktyka w szkole. Życie w wolności. 5 filmów (płyta DVD) - 1

Wychowanie i profilaktyka w szkole. Życie w wolności. 5 filmów (płyta DVD)

Rubikon

Indeks: 9788365217363

210,00 zł
Brutto
Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

ŻYCIE W WOLNOŚCI - 5 filmów na DVD

Jeśli uczta, to wykwintna 5:31
Piękna i elegancka uczta wymaga zwykle dłuższych przygotowań, oprawy i dbałości o szczegóły. Podobnie jest z seksem. Jeśli potrafimy czekać, by zawrzeć trwały i dający poczucie bezpieczeństwa związek, doświadczymy szczęścia. Akt seksualny to nie tylko pożądanie ciał, ale również uczucia, więź i zrozumienie. Na tym polega integracja seksualna.
Film o tym, że seks może być pięknym doświadczeniem. Największą wartość ma wtedy, gdy jest aktem dojrzałej miłości.

Wielkie ciacho 7:18
Ty jeszcze tego nie robiłeś? / nie robiłaś? - pytanie z serii presji seksualnej nastolatków. Młodym ludziom niełatwo o argumenty uzasadniające swoje stanowisko, dlaczego jeszcze nie… Zakochani bohaterowie filmu muszą zmierzyć się z tym problemem. Są tego samego zdania – chcą czekać. Odzyskali spokój wewnętrzny i wiedzą, że mogą sobie ufać.

Ryzykant myli się raz 5:28
Chęć zafundowania sobie tatuażu przez młodego bohatera filmu staje się pretekstem do rodzinnej debaty na temat dróg zakażenia wirusem HIV i choroby AIDS. Jak dotąd nie ma skutecznego leku na AIDS, można jedynie spowalniać postępy choroby i przedłużać życie choremu. Młody widz dowie się także o zachowaniach, które dają gwarancję bezpieczeństwa.

Mamo, powiedz mi… 5:20
Film podejmuje temat FAS – Płodowego Zespołu Alkoholowego, który jest skutkiem oddziaływania alkoholu na dziecko w okresie prenatalnym. FAS jest chorobą nieuleczalną, której można uniknąć, jeśli matka zachowuje abstynencję w czasie ciąży. W filmie wywiązuje się rodzicielska dyskusja z córką Olą, która podejrzewa u siebie symptomy FAS. Rodzice uspokajają córkę i obalają mity o nieszkodliwości picia alkoholu w ciąży.

Rozładowany 5:28
Napoje energetyzujące to produkty, które mają działanie pobudzające. Ponadto poprawiają koncentrację, zwiększają szybkość reakcji oraz wydolność organizmu. Mają także za zadanie przyspieszenie metabolizmu i przeciwdziałanie zmęczeniu. Czy są bezpieczne dla zdrowia?
Bohater filmu przekonuje się, że zamiast obiecanych w reklamie „skrzydeł” i „zastrzyku energii” otrzymał… kłopoty ze zdrowiem.

Rubikon
9788365217363

Opis

Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2019
ISBN
9788365217363
Format
DVD

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: