Przemoc w szkole. Program zapobiegania i zwalczania przemocy dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców - 1 Przemoc w szkole. Program zapobiegania i zwalczania przemocy dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców - 1

Przemoc w szkole. Program zapobiegania i zwalczania przemocy dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców

Indeks: 9788363766849

38,00 zł
Brutto
Ilość

Przemoc w szkole to nie tylko problem nauczycieli. To także problem dyrektorów, rodziców - całej społeczności szkolnej. Właśnie dlatego autorzy opisują krok po kroku, jak prowadzić w szkole politykę przeciw przemocy, podają strategie jej zwalczania i zapobiegania. Dają wskazówki, jak pracować z rodzicami, radzą co robić, gdy dziecko jest sprawcą lub ofiarą przemocy.

W tej książce - kolejnej książce o przemocy w szkole, jest coś niezwykle oryginalnego, zarówno w stylu, jak i treści. Otóż jest w niej i ciepło, i sympatia - dla wszystkich uczestników aktu przemocy. Bo chociaż dręczyciel musi przyjąć odpowiedzialność za to, co zrobił, i musi nauczyć się, że takiego zachowania nikt akceptował nie będzie, jak również tego, że poniesie wszelkie konsekwencje swoich czynów - to z drugiej strony może to być zagubione dziecko, pozbawione poczucia własnej wartości, i z pewnością warte zabiegów wychowawczych.

Publikacja zawiera dobre i rozsądne materiały szkoleniowe: dla członków grona pedagogicznego, dla rodziców i dla uczniów. Wiedza na temat przemocy, po zwięzłym, ale wystarczającym omówieniu, została podzielona na kategorie, zaś kategorie na punkty, a to wszystko zamieszczone na slajdach w prezentacji PowerPoint. Pozycja stanowi doskonały materiał na szkoleniowe rady pedagogiczne, na spotkania z rodzicami, na lekcje wychowawcze z uczniami.

Naprawdę warte polecenia!

Mona O’Moore jest dyrektorką Wydziału Edukacji i członkiem kolegium w Trinity College w Dublinie. Pracuje jako koordynator w Ośrodku Badań nad Przemocą. Prowadzi szkolenia i prace badawcze nad zagadnieniem przemocy w szkole - jest cenionym, międzynarodowym autorytetem w tej dziedzinie.

Stephen James Minton pracuje w Ośrodku Badań nad Przemocą w Trinity College w Dublinie, jest dyrektorem szkoleniowym Narodowego Programu Interwencji Przeciwko Przemocy w Irlandzkiej Szkole.

9788363766849

Opis

Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
Mona O'Moore, Stephen James Minton
Data premiery
2016
ISBN
9788363766849
Stron
136
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)