Neurologopedyczne studia przypadków. Tom 5 - 1 Neurologopedyczne studia przypadków. Tom 5 - 1

Neurologopedyczne studia przypadków. Tom 5

Indeks:

77,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
26x

Oddajemy do rąk Czytelników, zainteresowanych problemami komunikacji i mowy, kolejny – piąty tom publikacji napisanych przez Absolwentki naszych studiów logopedii i neurologopedii. Tytuły poszczególnych artykułów w większości „powtarzają” zagadnienia już poruszane w poprzednich publikacjach. Cudzysłów jest konieczny, albowiem nie ma identycznych dwojga dzieci, ani w rozwoju prawidłowym, ani tym bardziej w przypadkach odbiegających od tzw. normy. Świadomość niepowtarzalności każdego dziecka konieczna jest szczególnie specjalistom pracującym z podopiecznymi z określonymi zespołami genetycznymi, neurologicznymi itp.
Każdy opisany „przypadek”, choćby był kolejnym tak samo zatytułowanym, jest innym w każdym wymiarze: genetycznym, rozwojowym, społecznym itp. oraz diagnozowanym przez inny zespół specjalistów, w tym neurologopedę. Jego przygotowanie merytoryczne, doświadczenie, otwartość na zagadnienia wielu dziedzin, m.in. medycznych, psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych, analityczno-syntetyczne ujmowanie problemów, a przede wszystkim wrażliwość i empatia decydują o sposobie opisu i interpretacji. Powtarzające się więc zagadnienia np. zespołu Williamsa, dysartrii startej, opóźnionego rozwoju mowy, zespołu Downa to prezentowanie innych, nowych przykładów przez innych, nowych specjalistów. Obok tychże są przedstawiane przypadki nowe, np. zespołu Moebiusa, Aspergera-Charge, Dravet, bliźniąt jednojajowych z zespołem Downa.
Wielokrotnie dawałam wyraz swojej fascynacji pracą nad studiami przypadków przygotowanymi przez Słuchaczki jako prace dyplomowe oraz ich przygotowaniem do publikacji i ona, fascynacja, trwa nadal, mimo upływu czasu i tego skutków. Autorkom dziękuję, a Czytelnikom życzę, aby każdy rozdział był kolejnym odkrywaniem…
Elżbieta Stecko

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo ES
Autor
Elżbieta Stecko (pod red.)
Data premiery
2019
Format
B5
Stron
292
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)