Left Banner

Giełkot. Jak zrozumieć osoby mówiące niewyraźnie. Podręcznik diagnostyki i terapii

Giełkot. Jak zrozumieć osoby mówiące niewyraźnie. Podręcznik diagnostyki i terapii

Kupionych: 3
39,90 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Giełkot to zaburzenie mowy, któremu przez długi czas logopedzi nie poświęcali należytej uwagi. Na szczęście w ostatnich latach wzrosło ich zainteresowanie tym rodzajem trudności w komunikacji. Zidentyfikowano, które objawy giełkotu przyczyniają się do tego, że otoczenie często nie rozumie mowy osób zmagających się z tym zaburzeniem. Rozpoznano także symptomy mające znaczenie podczas stawiania diagnozy różnicowej.

Treści zawarte w tej książce dotyczą zarówno zagadnień teoretycznych, jak i charakterystyki giełkotu. Są zgodne z aktualnym stanem wiedzy w tej dziedzinie. Wyczerpująco opisano w niej postępowanie diagnostyczne i istotne na tym etapie rozpoznanie różnicowe. Przedstawiono też metody planowania i prowadzenia skutecznej terapii. Dzięki temu książka może służyć jako podręcznik diagnostyki i terapii giełkotu dla studentów i praktykujących logopedów.

Manon Spruit ukończyła studia logopedyczne. Jest certyfikowaną terapeutką jąkania. Kształciła się w Holandii, zdobywając wiedzę z zakresu terapii jąkania, a następnie uzyskała tytuł magistra nauk medycznych w zakresie patologii mowy, języka i audiologii na Uniwersytecie w Utrechcie. Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Giełkotu, w którym w latach 2007-2015 pełniła funkcję osoby odpowiedzialnej za kontakty z terapeutami na terenie Niemiec i Holandii. Zajmuje się sprawami kształcenia ustawicznego oraz prowadzi wykłady z dziedziny zaburzeń płynności mowy na uczelniach kształcących logopedów w Niemczech, Holandii i Polsce.

9788363590918

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor
Manon Spruit
Data premiery
2018
ISBN
9788363590918
Stron
156
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.