• -10%
Multimedialny Pakiet Logopedyczny. Wybrane zagadnienia logopedyczne, część II - s, z, c, dz - 1
  • Multimedialny Pakiet Logopedyczny. Wybrane zagadnienia logopedyczne, część II - s, z, c, dz - 1

Multimedialny Pakiet Logopedyczny. Wybrane zagadnienia logopedyczne, część II - s, z, c, dz

Wydawnictwo
Komlogo open_in_new
Autor
Joanna Gruba, Małgorzata Zadurska, Barbara Siemińska-Piekarczyk open_in_new
Data wydania
2010
ISBN
978-83-61339-36-6
Format
167x236
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
18789
21,00 zł
18,90 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość

Tagi:
|
Przedstawione opracowanie jest kontynuacją książki "Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część I – sz, ż, cz, dż" i dotyczy współpracy ortodontyczno-logopedycznej oraz terapii głosek s, z, c, dz.

Specjaliści z zakresu ortodoncji i logopedii mają wspólny obszar działania, jakim jest jama ustna. Przedmiot badania logopedów i ortodontów stanowią takie struktury anatomiczne, jak mięśnie warg, policzków i języka, podniebienie twarde i miękkie, wyrostek zębodołowy szczęki i część zębodołowa trzonu żuchwy z osadzonymi w nich zębami oraz czynność narządu żucia, a więc oddychanie, ssanie, połykanie, żucie i artykulacja.

Logopeda może być pierwszym specjalistą, który zwraca szczególną uwagę na stan jamy ustnej i uzębienia u dziecka w wieku przedszkolnym, które nie było jeszcze nigdy badane przez stomatologa. Dlatego jest wskazane, aby logopeda znał podstawowe zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii narządu żucia i ortodoncji, np. cechy prawidłowego zgryzu w uzębieniu mlecznym i stałym oraz charakterystyczne objawy wad zgryzu.