• -5%

Jarmark logopedyczny

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Mariola Malkiewicz open_in_new
Data wydania
2009
ISBN
978-83-7134-242-4
Format
A5
Stron
176
Okładka
miękka
Nr katalogowy
14300
16,00 zł
15,20 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

  • Bezpieczne płatności zapewnia Dotpay Bezpieczne płatności zapewnia Dotpay
  • Darmowa dostawa od 120 zł Darmowa dostawa od 120 zł
  • Bezpłatne zwroty Bezpłatne zwroty
Mowa bardzo intensywnie kształtuje się w najwcześniejszym okresie dzieciństwa, czyli właśnie u przedszkolaków. Pracując nad artykulatorami małych dzieci można zapobiec wielu wadom wymowy, dlatego tak ważne jest, by w każdym przedszkolu i domu odbywały się zabawy logopedyczne. Ich wybór przedstawia Mariola Malkiewicz w Jarmarku logopedycznym.
Zabawy, które zebrała autorka mają różne pochodzenie – część jest powszechnie znana, część nieco zmodyfikowana, część stworzona od podstaw. Podzielono je na 4 grupy – zgodnie z układem pór roku, ale w układzie szkolnym, a więc od jesieni do lata. Dodatkowo zabawy podzielono według stopnia trudności.
Każda zabawa jest szczegółowo opisana: podane są cele, pomoce oraz przebieg. Ćwiczenia najczęściej opierają się na wyobraźni dzieci, ale przydadzą się na pewno małe lustarka (warto pomyśleć o tym, by każde dziecko miało swoje), w których maluchy sprawdzą, czy dobrze układają usta. Część zabaw wykorzystuje znane i lubiane utwory, np. wiersze Tuwima, popularne i łatwo dostępne.
W zamyśle autorki zabawy można modyfikować, mogą być one początkiem zajęć lub ich podsumowaniem.