Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością - 1 Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością - 1

Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością

Indeks: 9990000101719

30,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
5x

W jaki sposób niepełnosprawny brat lub siostra wpływa na życie rodzeństwa? Jak rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności rodzeństwa? Jak postępować, by wszystkie nasze dzieci były szczęśliwe?

Na polskim rynku wydawniczym niewiele jest książek poświęconych rodzeństwu osób z niepełnosprawnością. Jeszcze bardziej brakuje poradników dla rodzeństwa i rodziców, pomocnych w radzeniu sobie z trudnościami związanymi z niepełnosprawnością brata lub siostry. Z badań naukowych prowadzonych nad sytuacją tych rodzin wynika, że rodzeństwo doświadcza wielu problemów, a rodzice często czują się wobec nich bezradni, niektórych nawet sobie nie uświadamiają. Nie ulega więc wątpliwości, że praca Agnieszki Żyty, będąca pierwszym polskim poradnikiem dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością, dotycząca ich zdrowych, sprawnych dzieci, to pozycja wyjątkowa i bardzo potrzebna.

Zamieszczone na końcu obszerne wypowiedzi rodzeństwa osób z niepełnosprawnością to doskonałe uzupełnienie dla części poradnikowej, poruszająco szczere i znakomicie pokazujące złożoność ich sytuacji. Można tam znaleźć informacje o doświadczonych przez braci i siostry dylematach, o postrzeganiu relacji wewnątrzrodzinnych, a także piękne dowody na istnienie głębokiej więzi z niepełnosprawnym bratem czy siostrą i prawdziwego zrozumienia jego potrzeb. Także w innych częściach pracy przytoczono wypowiedzi rodzeństwa, ilustrujące omawiane zagadnienia - stanowią one wprowadzenie do niektórych rozdziałów lub ich części albo ich zakończenie.
Prof. dr hab. Ewa Pisula
(Fragmenty recenzji wydawniczej)

Książka składa się z dwóch części:

  • cz. I - Wspólne dorastanie, dylematy, wsparcie - dr hab. Agnieszka Żyta

  • cz. II - Historie prawdziwe - współpraca dziennikarek Magdy Kicińskiej, Magdy Rozmarynowskiej, Justyny Pobiedzińskiej i Izabeli Meyzy

9990000101719

Opis

Wydawnictwo
Bardziej Kochani
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2013
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)