• -8%
Problemy wychowawcze w pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie 1 Problemy wychowawcze w pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie 1

Problemy wychowawcze w pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie

Indeks: 9788377441343

47,00 zł
43,24 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość

Problemy wychowawcze w pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie

Książka przygotowana przez niemiecki Państwowy Instytut Jakości Pracy Szkół i Badań nad Kształceniem (Staatsinstitut für Schulqualität und Bildungsforschung). Dla jej autorów najważniejszy był następujący pogląd: każde dziecko, każdy młody człowiek, niezależnie od potrzeb w zakresie wspierania rozwoju intelektualnego i ewentualnie zapotrzebowania w obszarze rozwoju emocjonalnego i społecznego, ma prawo do odpowiedniego kształcenia szkolnego.

W publikacji przedstawiono szanse i ograniczenia diagnostyki psychiatrycznej oraz podejść terapeutycznych stosowanych w przypadku uczniów z zapotrzebowaniem na wspieranie w zakresie rozwoju umysłowego, zwrócono także uwagę na korzyści płynące z wymienionych działań dla szkoły i prowadzonych zajęć lekcyjnych. Wybrane postaci zachowań zwracających uwagę przedstawiono w czytelnej formie tabeli - wraz z próbą ich wyjaśnienia i podaniem możliwości działania. Czytelnik może zapoznać się z koncepcjami "pozytywnego wspierania zachowania", metodą TEACCH oraz terapią rozwoju/pedagogiką rozwoju (ETEP), a także skorzystać z konkretnych podpowiedzi, jak prowadzić zajęcia lekcyjne i jak organizować naukę i pobyt dziecka w szkole.

9788377441343

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2018
ISBN
9788377441343
Format
B5
Stron
320
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)