• -7%
Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice - 1 Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice - 1

Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice

Indeks: 978-83-8095-288-1

50,00 zł
46,50 zł Zniżka 7%
Brutto
Książka jest o miłości, o bliskich, intymnych relacjach partnerskich i małżeńskich, o rodzicielstwie, a narratorami są osoby głębiej niepełnosprawne intelektualnie. Zawiera aktualną wiedzę na temat partnerstwa, małżeństwa i rodzicielstwa osób głębiej niepełnosprawnych intelektualnie. Badania pozwoliły zauważyć, że partnerstwo, małżeństwo i rodzicielstwo dla wszystkich badanych par stanowiło wartość - różnie przeżywaną, w rozmaity sposób postrzeganą, odmiennie realizowaną. Pozwoliły również na analizę w głąb ludzkich przeżyć, pragnień, ograniczeń, frustracji, radości i marzeń.

Partnerstwo i rodzicielstwo osób niepełnosprawnych jest drogą skomplikowaną, niejednoznaczną, ale też pełną pięknych uczuć, nadziei, miłości, odkrywania w sobie najlepszych cech. Życie w diadzie, tak trudne do stworzenia, stało się mimo wszystko udziałem kilkudziesięciu osób, o których napisałem tę książkę, i chcę im podziękować za możliwość udziału przez krótką chwilę w ich codzienności.

978-83-8095-288-1

Opis

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Remigiusz J. Kijak
Data premiery
2017
ISBN
978-83-8095-288-1
Format
B5
Stron
316
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: