Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach

Kontynuacja bestsellerowego poradnika dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

33,00 zł Brutto

31,43 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Zanim wkroczy specjalista... Część 2. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach. Przewodnik dla nauczycieli i rodziców

Kontynuacja publikacji „Zanim wkroczy specjalista”, czyli druga część przewodnika dla nauczycieli i rodziców o tym, jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach.

Agnieszka Wentrych tym razem zaprasza do rozmowy specjalistów różnych dziedzin, związanych z rozwojem i wychowaniem małych dzieci. Są wśród nich: terapeuta integracji sensorycznej, neurologopeda, psycholog psychoterapeuta, dietetyk, pedagog i nauczyciel akademicki, dyrektor przedszkola, terapeuta ośrodka interwencji kryzysowej, a także doświadczeni rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Autorka rozmawia z nimi m.in. o:

  • zaburzeniach integracji sensorycznej,
  • opóźnieniach w rozwoju mowy,
  • labilności emocjonalnej,
  • problemach z nadwagą u dzieci,
  • pracy z dziećmi szczególnie zdolnymi.

Wraz z rozmówcami podejmuje zagadnienia związane z integracją społeczną i edukacją przedszkolną dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz dzieci z niepełnosprawnością, a także zamieszcza refleksje na temat dziecięcych postaw „konsumpcjonistycznych”, samodzielności przedszkolaków, pojawienia się rodzeństwa w rodzinie czy współpracy nauczycieli z rodzicami.

Publikację tę można traktować jako poradnik zarówno teoretyczny, jak i metodyczny, gdyż nie brakuje w nim konkretnych wskazówek, pomysłów oraz rozwiązań proponowanych przez specjalistów.

Zanim wkroczy specjalista...

"Kiedy stajesz przed problemem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić, gdy zawiodły cię wszelkie znane metody, a nawet wiedza i intuicja wychowawcza – może warto zrobić kolejny krok i zwrócić się z pytaniem do specjalisty? Profesjonalna pomoc jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki – wystarczy o nią poprosić. Nie bójmy się i nie wstydźmy się korzystać z pomocy, wsparcia, poradnictwa specjalistycznego, bo od niego może zależeć dobro dziecka. Odrzućmy przekonanie, że powinniśmy być idealnymi i nieomylnymi nauczycielami czy rodzicami, że powinniśmy samodzielnie radzić sobie z wszelkimi wyzwaniami wychowawczymi. Każdy z nas ma swoją rolę do odegrania, każdy ma swoją dziedzinę, w której świetnie się sprawdza. Dzielmy się więc swoimi kompetencjami z innymi ludźmi i równocześnie korzystajmy z ich wiedzy i umiejętności.

Zatem zapraszam do zgłębienia kilkunastu zagadnień dotyczących rozwoju i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym, które tym razem przedstawiam z perspektywy doświadczonych specjalistów. Przysłuchajmy się uważnie, co specjaliści mają nam do powiedzenia i stawajmy się dzięki temu coraz bardziej kompetentnymi i wspierającymi nauczycielami, wychowawcami i rodzicami."
Agnieszka Wentrych

9788365915665
9788365915665
9788365915665
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Wentrych
Data premiery
2020
ISBN
9788365915665
Format
175x245
Stron
232
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32405
Zobacz także
chat Komentarze (0)