Rozwój maluszka w małym paluszku 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Rozwój maluszka w małym paluszku

Rozwój dziecka od 0 do 3 lat. Pytania, odpowiedzi i krótkie wyjaśnienia. Dla rodziców i terapeutów.

40,00 zł Brutto

38,10 zł Netto

check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Rozwój maluszka w małym paluszku. Rozwój dziecka od 0 do 3 lat. Pytania, odpowiedzi i krótkie wyjaśnienia. Dla rodziców i terapeutów.

Poradnik w formie pytań i odpowiedzi skierowany do przyszłych i obecnych rodziców, a także logopedów/terapeutów zajmujących się małymi dziećmi w wieku od 0 do 3 lat. Pytania powstały na podstawie macierzyńsko-logopedycznych doświadczeń autorki. Każde z nich zostało starannie opracowane i opisane w zgodzie z najnowszymi badaniami publikowanymi na świecie.

Kilkuletnie doświadczenie autorki w pracy z niemowlętami oraz starszymi dziećmi zaowocowało zebraniem wielu istotnych zagadnień w spójną i czytelną całość, która ułatwi rodzicom monitorowanie rozwoju ich pociech oraz pozwoli zauważyć ewentualne nieprawidłowości na wczesnym etapie życia dziecka. Im wcześniej rodzic dostrzeże trudności u dziecka i skonsultuje je z właściwym specjalistą, tym szybciej rozwój dziecka wróci na "właściwe tory".

Poradnik składa się ze 120 pytań zawierających najważniejsze informacje z dziewięciu obszarów rozwoju dziecka: rozwój słuchu, rozwój wzroku, rozwój ruchowy, rozwój funkcji rączek i paluszków, rozwój mowy, rozwój poznawczy, rozwój emocjonalno-społeczny, karmienie, higiena noska, uszka i buźki maluszka.

Pytania, odpowiedzi oraz wyjaśnienia są napisane przystępnym językiem, który zrozumie zarówno rodzic, jak i specjalista. Poradnik dedykowany jest rodzicom, którzy wolą skondensowaną wiedzę, podaną w ciekawy sposób. Formuła testowa ułatwia zapamiętywanie informacji i jest alternatywą dla innych poradników obecnych na rynku.

Oddając w ręce rodziców i terapeutów Rozwój maluszka w małym paluszku Anna Skiba w nietuzinkowy sposób kieruje ich uwagę na prawidłowości rozwojowe dziecka. Publikacja zaskakuje niekonwencjonalnym sposobem przedstawienia etapów rozwoju malucha (forma quizu, testu). Autorka, zadając pytania w zróżnicowany sposób, prowokuje czytelnika do weryfikacji wiedzy.Udzielając krótkich i zwięzłych wyjaśnień, pomaga uporządkować i utrwalić informacje, jednocześnie odsyłając zainteresowanych do bardziej precyzyjnych źródeł. Bazuje na najnowszych doniesieniach badaczy zjawisk rozwojowych: logopedycznych, fizjoterapeutycznych, psychologicznych i żywieniowych. Forma ułożenia materiału sferami kompetencyjnymi podkreśla znaczenie wszystkich etapów rozwoju danej umiejętności: od rozwoju zmysłu słuchu, postrzegania wzrokowego przez umiejętności paluszkowe, ruchowe, poznawcze, aż do rozwoju komunikacji, co autorce, jako logopedzie, jest szczególnie bliskie.

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że pisząc o wszystkich sferach rozwoju malucha, autorka zaznacza ich nierozłączność i prezentuje holistyczne podejście terapeutyczne.
Takie podejście nie tylko wyróżnia tę pozycję na rynku wydawniczym, ale jednocześnie wspiera rodziców w postrzeganiu poszczególnych obszarów postępów małego dziecka jako integralnych, powiązanych z sobą i wzajemnie zależnych elementów rozwoju młodego człowieka.

Dr n. o zdrowiu Mira Rządzka
Neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji i rozwoju dziecka
nauczyciel/trener Masażu Shantala

Wciągająca… Przeczytałam w ciągu jednego wieczoru - zaciekawiona, czy poprawnie odpowiem na pytania. Rodzicu, Logopedo, Terapeuto - jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat rozwoju niemowlaka, ta książeczka jest dla Ciebie. Poradnik stanowi alternatywę dla opracowań dostępnych na rynku. Dla mnie to "niemowlak w pigułce". Książeczka to sprawdzian wiedzy dla rodziców, terapeutów i studentów logopedii.
Autorka wybrała ciekawą formę, aby zaprezentować kluczowe zagadnienia dotyczące percepcji wzrokowej, słuchowej, karmienia i komunikacji małego dziecka. Prosto, przystępnie, a co najważniejsze - z powiewem świeżości. Oprócz prymarnych zagadnień dotyczących rozwoju niemowlęcia, widać inspirację nurtem rodzicielstwa bliskości (nie zabrakło informacji o noszeniaku i ssaniu nieodżywczym).
Propozycja pokazuje, że na rozwój małego człowieka trzeba patrzeć całościowo, dopiero kompilacja wiedzy z różnych obszarów rozwoju daje pełniejszy obraz dziecka, jego umiejętności i potrzeb. Jako logopeda i zwolenniczka całościowego podejścia do malucha, polecam Rozwój maluszka w małym paluszku.

Dr n. hum. Marzena Machoś (ciocia Guguhopla)

Anna Skiba - Logopeda, neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pracowała w Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym "Promyk Słońca" we Wrocławiu. Od pięciu lat zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną oraz neurologopedyczną dzieci oraz osób dorosłych z wadami wymowy oraz zaburzeniami komunikacji. Na co dzień łączy macierzyństwo i logopedię. Jest autorką strony www.logopediadladzieci.pl. Prowadzi fanpage na facebooku o tej samej nazwie: https://www.facebook.com/logopediadladzieci/. Popularyzatorka wiedzy na temat rozwoju dziecka. Organizuje konsultacje oraz warsztaty neurologopedyczne dla rodziców i logopedów.

Continuo
9788362182701
9788362182701
9788362182701
Wydawnictwo
Continuo
Autor
Anna Skiba
Data premiery
2018
ISBN
9788362182701
Format
A5 (poziomy)
Stron
256
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)