Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki? 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

Podręcznik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli z serii Dziecięca matematyka.

59,00 zł Brutto

56,19 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

Podręcznik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli z serii „Dziecięca matematyka”

Podręcznik ten jest kolejną książką z serii Dziecięca matematyka. Został napisany w przystępny sposób. Zawiera opisy konkretnych – łatwych w realizacji – zajęć z dziećmi, opracowanych zgodnie z wnioskami z badań naukowych.

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

od blisko pół wieku zajmuje się problemami dzieci z trudnościami w nauce matematyki. Ukoronowaniem tej działalności jest niniejszy podręcznik. Autorka tłumaczy w nim w jaki sposób rodzice, terapeuci i nauczyciele mogą pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki. Wyjaśnia również jak zapewnić dziecku sukcesy w dalszej edukacji szkolnej.

Problem jest poważny. Przy ostrożnym szacowaniu co czwarte dziecko zaczynające naukę szkolną jest spychane na ścieżkę klęski szkolnej. Nie potrafi sprostać oczekiwaniom stawianym na zajęciach matematycznych. Na dodatek rodzice i nauczyciele za późno orientują się, że źle się dzieje, co skutecznie utrudnia działania naprawcze. Żeby sobie z tym poradzić, dorośli muszą orientować się w przyczynach i mechanizmach narastania niepowodzeń w nauce matematyki.

Ten zakres wiedzy został omówiony w części pierwszej niniejszego podręcznika. Na początku Autorka wyjaśnia, dlaczego uczniowie klas początkowych zbyt mało wiedzą i potrafią z matematyki. Omówione zostały również przyczyny blokad w nauce matematyki występujące już w pierwszych miesiącach nauki w klasie I. Działania naprawcze są rdzeniem każdego rozdziału części drugiej tego podręcznika. Wzorcowe sytuacje zadaniowe i zadania zamieszczone w tych rozdziałach zostały przedstawione tak, aby dorosły – wzorując się na nich – mógł wymyślić ich więcej.

Z recenzji naukowej dr hab. Stanisława Domoradzkiego, prof. UR:

[…] Recenzowaną książkę uważam za dzieło doskonałe pod wieloma względami. […] Polecam [ją] rodzicom, nauczycielom, władzom oświatowym od szczebla samorządowego do centralnego. Autorce należą się szczególne podziękowania, że nie ustaje w propagowaniu Jej „Dziecięcej matematyki”, traktuje ją holistycznie: naukowo, metodycznie, dydaktycznie i w sposób przystępny dla rodziców, dziadków, pedagogów, psychologów. […]

9788365915726
9788365915726
9788365915726
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Edyta Gruszczyk-Kolczyńska
Data premiery
2021
ISBN
9788365915726
Format
220x250
Stron
272
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32244
Zobacz także
chat Komentarze (0)