Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają

Książka bardzo pomocna dla każdego dorosłego, który ma kontakt z dziećmi.

44,90 zł Brutto

42,76 zł Netto

new_releases W dostawie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają

Kolejny tom poświęcony komunikacji z dziećmi w znanej i niezwykle cenionej przez rodziców serii książek "Jak mówić…". Książka bardzo pomocna dla każdego dorosłego, który ma kontakt z dziećmi.

Poradnik dla rodziców

W teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika – po kilkudziesięciu latach współpracy z rodzicami, nauczycielami, pedagogami – przedstawiają w książce niezbędne narzędzia, jak poradzić sobie z nieuniknionymi konfliktami pomiędzy dorosłymi i dziećmi.

Poradnik dla nauczycieli

Część pierwsza książki to jak zwykle praktyczne (również rysunkowe) wskazówki, jak zachowywać się w sytuacjach konfliktowych dorosłych z dziećmi, i to począwszy od przedszkolaków, a na nastolatkach skończywszy. Każdy rozdział kończy się praktycznymi ćwiczeniami. W części drugiej autorki poruszają trudne tematy dotyczące komunikacji międzypokoleniowej, o których poruszenie prosili czytelnicy. Prezentują historie z życia wzięte i na ich podstawie próbują znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące najtrudniejszych wyzwań, jakie postawiły przed dorosłymi dzieci.

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają

Autorkami książek są Joanna Faber (córka Adele Faber) oraz Julie King, autorki książki Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały.

Joanna Faber

napisała nowe posłowie do trzydziestego jubileuszowego wydania klasycznej książki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, której współautorką jest jej matka, Adele Faber. W dużym stopniu przyczyniła się także do powstania książki swojej matki Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole, zdobywając doświadczenie w klasie jako dwujęzyczny nauczyciel edukacji specjalnej w Zachodnim Harlemie. Prowadzi wykłady i warsztaty – dla rodziców, pedagogów i innych profesjonalistów pracujących z dziećmi. Ona i jej mąż wychowali trzech synów w regionie Hudson Valley w Nowym Jorku, gdzie mieszkają wraz z psami, kotami i kurczakami.

Julie King

prowadzi warsztaty, konsultuje się z rodzicami dzieci – od dwulatków, po nastolatków – oraz rozmawia publicznie ze szkołami, firmami i grupami rodziców w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Uzyskała tytuł licencjata na Uniwersytecie Princeton i tytuł doktora prawa w Yale Law School. Julie i jej mąż mieszkają w rejonie zatoki San Francisco, gdzie od czasu do czasu odwiedza ich trójka dorosłych dzieci.

Joanna i Julie stworzyły aplikację HOW TO TALK: Parenting Tips in Your Pocket, a także aplikację Parenting Hero.

9788382650457
9788382650457
9788382650457
Wydawnictwo
Media Rodzina
Autor
Joanna Faber, Julie King
Data premiery
2022
ISBN
9788382650457
Format
145x205
Stron
432
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33904
Zobacz także
chat Komentarze (0)