Smaki dzieciństwa - 1 Smaki dzieciństwa - 1

Smaki dzieciństwa

Adamada

Indeks: 9788381180955

39,90 zł
Brutto
Ilość

Smaki dzieciństwa wbrew temu, co sugeruje tytuł, to nie jest książka z przepisami kulinarnymi na dania dla dzieci. To książka dotycząca wspomnień z dzieciństwa. Ale nie tych miłych i przyjemnych, z jakimi najczęściej dzieciństwo nam się kojarzy. Bo dzieciństwo czasem bywa trudne, bolesne, a nawet traumatyczne. I o tym właśnie jest ta książka. Zawiera prawdziwe, nierzadko dramatyczne historie młodych ludzi, którzy w dzieciństwie zostali zranieni, skrzywdzeni czy unieszczęśliwieni przez dorosłych lub rówieśników.

Zamiarem autorki jest wzbudzenie u czytelnika refleksji nad tym, jaki jest nasz stosunek wobec dzieci i młodzieży. Jakie przyjmujemy wobec nich postawy? Czego ich uczymy? Jak reagujemy i jak się wobec nich zachowujemy? Czy czasem – być może nieświadomie – zamiast dawać im akceptację i zrozumienie, ich nie krzywdzimy? Ta książka ma pomóc nam - dorosłym wejść w świat ludzi młodych, ma nam pomóc zrozumieć ich zachowanie, ich potrzeby, motywacje i emocje. Ma nas skłonić do zastanowienia się, jak ich wspierać i jak ich prowadzić.

Autorką książki Smaki dzieciństwa jest Mirosława Kątna - znana i doświadczona psycholog, terapeutka, działaczka społeczna, wieloletnia przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka, laureatka Orderu Uśmiechu.

To książka, po którą powinien sięgnąć każdy rodzic, opiekun, nauczyciel i pedagog.

1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza książki będzie przekazany na działalność KOPD.

„Książka Mirosławy Kątnej, wieloletniej przewodniczącej KOPD, to bardzo ważny i potrzebny głos. Głos praktyka, empatycznego specjalisty, profesjonalisty z ogromnym sercem. Lata doświadczenia pozwoliły jej pokazać na kartach książki to, z czym zbyt często zmagają się dzieci”.
Dorota Zawadzka

„To książka o trzech filarach dzieciństwa: rodzinie, szkole i rówieśnikach. Jeśli te filary będą mocne, dziecko zbuduje na nich most z przepiękną bramą”.
Marek Michalak

„Przykłady zawarte w książce prowokują do refleksji, myślenia o dziecku jako autonomicznej osobie, która potrzebuje szacunku i miłości, akceptacji, wsparcia i przewodnictwa w świecie wartości”.
Anna Maria Wesołowska

„Przykłady podane w tej lekturze mogą wesprzeć ludzi zagubionych w swoim postępowaniu w relacjach rodzinnych, przekonać ich, że wizyta u psychologa nie stanowi zagrożenia dla ich prywatności, ale może pomóc w trudnych sytuacjach, które wydają się nie do rozwiązania”.
Henryka Krzywonos-Strycharska

„Chciałbym, aby książka Mirosławy Kątnej stała się ważną lekturą dla rodziców, nauczycieli i opiekunów. To jest jej wielka siła możliwość praktycznego zastosowania. Warto, aby rodzice sięgali po nią wtedy, kiedy nie potrafią zrozumieć sytuacji, w której się nagle znaleźli”.
Adam Bodnar

Adamada
9788381180955

Opis

Wydawnictwo
Adamada
Autor
Mirosława Kątna
Data premiery
2020
ISBN
9788381180955
Format
165x235
Stron
156
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)