Nie strach się bać. Jak pomóc dziecku oswoić lęki i zmartwienia - 1 Nie strach się bać. Jak pomóc dziecku oswoić lęki i zmartwienia - 1

Nie strach się bać. Jak pomóc dziecku oswoić lęki i zmartwienia

Mamania

Indeks: 9788366329775

39,90 zł
Brutto
Ilość

Lawrence J. Cohen przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków, które łączą radosną zabawę z głębokim zrozumieniem dla emocji dziecka, miłością, empatią i akceptacją.

Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych – wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa.

Gdzieś w głębi swojej istoty każdy lęk obraca się wokół rzeczy ważnych, na przykład opuszczenia albo bezpieczeństwa. Wydaje się banalny tylko dlatego, że dziecko nie potrafi ująć swoich najgłębszych uczuć słowami. Bywa też, że lęki przechodzą jak pałeczka w sztafecie – z ojca na syna, z matki na córkę.

Czytając Nie strach się bać:

  • nauczysz się zadawać „Pytanie drugiego kurczaka”,
  • sprawdzisz, jak działa System bezpieczeństwa twojego dziecka,
  • pozbędziesz się myślenia „A co, jeśli...”.

Autor kładzie nacisk na ogromną wagę bliskiej relacji z dziećmi, która pozwala łagodnie pomóc lękliwemu dziecku przeciwstawić się strachom i zacząć cieszyć się życiem pełnym radości z odkrywania nieznanych obszarów. Pokazuje, jak dzięki mądremu rodzicielstwu zapewnić dziecku mocne poczucie bezpieczeństwa, aby nabrało odwagi do zmierzenia się ze swoim lękiem.

Mamania
9788366329775

Opis

Wydawnictwo
Mamania
Autor
Lawrence J. Cohen
Data premiery
2020
ISBN
9788366329775
Format
140x205
Stron
300
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)