Porozumienie przez współpracę. Jak stworzyć partnerską relację ze swoim dzieckiem - 1 Porozumienie przez współpracę. Jak stworzyć partnerską relację ze swoim dzieckiem - 1

Porozumienie przez współpracę. Jak stworzyć partnerską relację ze swoim dzieckiem

Mamania

Indeks: 978836117211

34,90 zł
Brutto
Ilość

Psycholog i autor książek, dr Ross Greene, proponuje stworzony przez siebie model rozwiązywania problemów przez współpracę, co pozwala na całkowitą rezygnację z nieskutecznych tradycyjnych metod, takich jak kary, nagrody, groźby i przekupstwa. W zamian rodzic dostaje narzędzia, które pozwalają dzieciom czuć się wysłuchanymi i ważnymi.

Przed rodzicami stoi ważne zadanie: dowiedzieć się, kim jest ich dziecko, jakie ma umiejętności, upodobania, cele i kierunki i umożliwić im realizowanie ich potencjału.

Rodzice chcą również, aby ich dzieci były niezależne, ale też – żeby nie podejmowały złych decyzji. Nie chcą wywierać nacisku, ale chcą jednocześnie, żeby dziecko było chętne do działania. Nie chcą krzyczeć, ale chcą być wysłuchani. Dobre rodzicielstwo to nieustanne balansowanie między tym, czego potrzebuje dziecko, a tym, czego chce rodzic. 

„Ross Greene przekazuje rodzicom wytyczne, które są jasne, wykonalne i z pewnością wzmocnią zarówno rodziców, jak i dzieci”.
Adele Faber, współautorka Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły 

Mamania
978836117211

Opis

Wydawnictwo
Mamania
Autor
Ross W. Greene
Data premiery
2019
ISBN
978836117211
Format
140x200
Stron
280
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)