Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole - 1 Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole - 1

Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole

Samo Sedno

Indeks: 9788377884522

32,90 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Bestseller dla rodziców dzieci w każdym wieku!

Twoje dziecko bywa nieposłuszne i zbuntowane, manipuluje innymi, domaga się wyłącznej uwagi? Jesteś zmęczony ciągłym testowaniem granic, dąsami oraz krzykiem i agresją? Odłóż na bok kary, nagrody i zakazy - naucz dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.

Poznaj metodę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach na świecie. Współpracując z dzieckiem, nauczysz je umiejętności, których najbardziej mu brakuje: dostosowywania się, tolerowania frustracji i rozwiązywania problemów. Dziecko nie zachowuje się źle celowo, ono po prostu nie zna innego sposobu i potrzebuje twojej pomocy, aby nauczyć się reagować inaczej. Z tą książką nauczysz je pozytywnie reagować na codzienne sytuacje i wzmocnisz jego pewność siebie.

Dlaczego książka trafia w samo sedno?

  • zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami,
  • kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach,
  • pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce,
  • uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałać.

"Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wspierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze".
dr Thomas H. Ollendick, profesor Wydziału Psychologii Klinicznej Wirginia Tech

Dr Ross W. Greene pracuje na Wydziale Psychologii Virginia Tech, to profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School. Współpracuje z wieloma rodzinami, szkołami, ośrodkami terapeutycznymi i schroniskami dla nieletnich, prowadzi wykłady na całym świecie.

Samo Sedno
9788377884522

Opis

Wydawnictwo
Samo Sedno
Autor
Ross W. Greene
Data premiery
2014
ISBN
9788377884522
Format
148x210
Stron
216
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: