A niech się brudzą! Nowy sposób na zdrowie twojego dziecka - 1 A niech się brudzą! Nowy sposób na zdrowie twojego dziecka - 1

A niech się brudzą! Nowy sposób na zdrowie twojego dziecka

Feeria

Indeks: 9788372296436

35,90 zł
Brutto
Ilość

"Ta książka zrewolucjonizuje twoje podejście do czystości… i pomoże wychować zdrowsze dzieci."
Giulia Enders, autorka światowego bestsellera "Historia wewnętrznej"

Sto lat temu, gdy odkryliśmy, że bakterie są przyczyną groźnych chorób, stanęliśmy do bezwarunkowej walki z nimi, pokonując takie plagi, jak gruźlica, ospa czy dawniej niemal zawsze śmiertelne zapalenie płuc. Po upływie tego stulecia pojawia się jednak coraz więcej dowodów na to, że nadmierna sterylność w codziennym życiu - zbyt częste mycie, silne środki higieny osobistej i czystości oraz nadużywanie chemikaliów w hodowli zwierząt i produkcji żywności - ściągnęły na nas falę nowych plag: alergii, astmy, ADHD i innych zaburzeń koncentracji oraz chorób autoimmunologicznych. Naukowcy coraz głośniej mówią o tym, że nie każda bakteria jest zła, a niektóre są nam wręcz niezbędne, o dobry mikrobiom trzeba zaś dbać, najlepiej od samego początku życia! Od tego bowiem, w co wyposażymy nasze dzieci, będzie zależało ich zdrowie i samopoczucie w przyszłości.

  • Kiedy i czym dzieci powinny myć ręce?
  • Czy pozwalać maluchowi na wkładanie do buzi czegoś, co spadło na podłogę?
  • Czy piaskownice są higieniczne?
  • Czy pozwalać dziecku jeść niemyte owoce i warzywa?

Zadziwiające, ale naukowo uzasadnione porady, jak zadbać o naturalną odporność, zdrowie i prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci dzięki działaniom podejmowanym przez rodziców od poczęcia przez ciążę i poród po pierwsze lata życia dziecka.

Feeria
9788372296436

Opis

Wydawnictwo
Feeria
Autor
Brett Finlay, Marie-Claire Arrieta
Data premiery
2017
ISBN
9788372296436
Format
145x205
Stron
336
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)