Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka. Fakty i mity - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka. Fakty i mity

Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka. Fakty i mityto przede wszystkim książka napisana przez pedagoga dla pedagogów. Stanowi próbę usystematyzowania...

49,00 zł Brutto

46,67 zł Netto

new_releases W dostawie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka. Fakty i mity
to przede wszystkim książka napisana przez pedagoga dla pedagogów. Stanowi próbę usystematyzowania wiedzy, obejmującej implikacje wyników badań nad mózgiem w działalności nauczyciela. Każdy z rozdziałów zawiera zarówno praktyczne wskazówki, jak i ich teoretyczne uzasadnienia, oparte na wynikach najnowszych badań z zakresu neurobiologii. Autorka odnosi się do popularnych w przedszkolach czy szkołach teorii, wskazując czy należy je rozumieć jako neuromity czy neurofakty.

Czytelnik ma okazję pogłębić wiedzę na temat Teorii Inteligencji Wielorakich, teorii stylów nauczania czy kinezjologii edukacyjnej, ale także w zakresie takich twierdzeń, jak:

  • mózg jest plastyczny przez całe życie i uczy się powoli (praca domowa ma sens, ale jedna godzina terapii w tygodniu – już nie),
  • płeć ma znaczenie,
  • neurony lustrzane, czyli jak pasja rodzi pasję,
  • mózg filtruje informacje (kluczem do sukcesu jest motywacja, a nie metody aktywizujące),
  • nauczanie bezstresowe może być groźne dla życia,
  • zgubna droga pełnej cyfryzacji edukacji, czyli jak nadmierny kontakt z mediami zmienia strukturę i funkcjonowanie mózgu.

Podsumowanie książki stanowi raport z pilotażowych badań neuropedagogicznych. Jego wyniki mogą stanowić odpowiedź na pytania, które obecnie zadaje sobie wielu pedagogów: jak pracować z tzw. medialnymi dziećmi, czy wykorzystywać nowe media czy raczej wrócić do przysłowiowych „kamyczków i patyczków”?

Autorka kieruje dla wszystkich osób, zainteresowanych działaniami edukacyjnymi, zaproszenie do tworzenia edukacji opartej na faktach (Evidence Based Education). Niniejsza publikacja stanowi próbę zainicjowania tego procesu, ponieważ jej celem jest zmobilizowanie czytelnika do dokonania oceny działań, podejmowanych w szkole, przedszkolu czy domu rodzinnym, w oparciu o założenia neurobiologii i pedagogiki.

Difin
9788380858558
9788380858558
9788380858558
Wydawnictwo
Difin
Autor
Małgorzata Chojak
Data premiery
2019
ISBN
9788380858558
Format
170x240
Stron
156
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)